A kormány nem törődik a nyugdíjminimum emelésével?

A kormány jövő évi költségvetése annak ellenére nem számol a nyugdíjminimum indexálásával, hogy azt törvény írja elő. A 2009-es büdzsé szerint a nyugdíjak 3,1 százalékos emelkedése nem vonatkozna a 28 500 forintos minimumra, pedig az a szociális ellátási rendszer mértékegységeként is funkcionál.

MNO
2008. 11. 18. 11:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Országgyűlés ifjúsági, szociális és családügyi bizottságának nyugdíjpolitikai albizottságában erre egy liberális politikus hívta fel a figyelmet. Béki Gabriella kérdésére a szociális minisztérium jelen lévő illetékese elmondta, hogy ez az emelés 15 milliárd forint többletkiadást jelentene jövőre. A kormány megszorító intézkedései miatt egyébként 2009-ben várhatóan 1,3 százalékkal csökken a nyugdíjak vásárlóértéke. Fontos változás továbbá, hogy jövőre a nők előre hozott nyugdíjkorhatárát 2 évvel, 57-ről 59-re emelik.

(hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.