Egyrészt arról számolt be, hogy a készletet zároltatták, mert a hatósági vizsgálat is azt derítette ki, a társaság méze nem felelt meg a hazai élelmiszerkönyvben megfogalmazott előírásoknak, másrészt viszont nem tudott egyértelmű választ adni arra, miért nem kezdeményeztek bűntetőeljárást a cég ellen. Süth Miklós a büntetőfeljelentés elmaradását azzal indokolta, a magyar hatóság megtette a maga dolgát azzal, hogy zároltatta a szóban forgó mézkészletet, és vissza fogják küldeni Szlovákiába (érdekes, hogy a Tesco polcairól immár az ötödik hónapja szedik össze e készleteket – a szerk.), ahonnan azt importálták. Véleménye szerint így az Alimenti mézéről a továbbiakban a szlovák hatóságnak kell döntenie.
Takács Ferenc, az Aranynektár Kft. tulajdonosa arra világított rá, hogy az államtitkár erősen csúsztat, mivel megfogalmazása szerint a magyar törvények a hazánkban élelmiszert forgalmazó szlovák cégekre is vonatkoznak. A törvény – tette hozzá – pedig egyértelműen megfogalmazza, ha egy termék nem felel meg a nemzeti minimum-előírásoknak, az hamisnak tekinthető, vagyis nem ad mérlegelési lehetőséget.
Az Aranynektár Kft. tulajdonosa furcsállta, hogy az Alimenti mézei esetében a hatóság is hasonló eredményre jutott, ám ettől függetlenül nem tett feljelentést rossz minőségű élelmiszer forgalomba hozatala miatt. Utalva arra, hogy cége ellen a magyar hatóság „megszállás jellegű” ellenőrzéseket végzett, majd – azóta a rendőrség által lezárt – bűntetőeljárást kezdeményezett, kijelentette: ha az Aranynektár Kft.-nél olyan primitív hamisítványt találtak volna, mint az Alimenti Kft.-nél, valószínűleg azonnal eltüntették volna a piacról.
Dénes Zoltán
Az uniós büdzsé húsz százalékát utalhatják Ukrajnába Orbán Viktor szerint
