Holtan találtak egy férfit Debrecenben

Holtan találtak egy 51 éves hajléktalan férfit hétfőn Debrecenben, a Damjanich utcán – közölte szerdán Szőke Bernadett rendőrségi szóvivő.

MNO
2008. 11. 19. 12:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendőrséget a mentőszolgálat értesítette. A közterületen elhunyt férfi halálát kihűlés okozta. A hadnagy kéri, hogy a tragédia megismétlődésének elkerülése érdekében a hajléktalanokat ne zavarják ki a panelházakból éjszakára, ébresszék fel a hidegben padon, lépcsőn, füvön alvókat, illetve haladéktalanul szóljanak a rendőrségnek vagy a mentőknek.

Debrecenben két éjjeli menedék, egy nappali melegedő, egy átmeneti szállás, valamint szociális szolgálat működik, ezek kimondottan a hajléktalanok számára vannak fenntartva.

Itt kaphatnak az utcára szorultak szállást, meleg ételt-italt. Ezeken kívül létezik egy rehabilitációs intézmény a Szávay utcán, valamint a bajba jutott családok számára a Derék u. 22 szám alatt két átmenti otthon is.

(haon.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.