A Korrespondent.net internetes hírportál értesülései szerint a legszennyezettebb országok listáján a 10. helyen szerepel Ukrajna, maga elé engedve az USA-t, Oroszországot, Japánt, Németországot, Kanadát, Nagy-Britanniát, Olaszországot, Franciaországot és Ausztráliát. Az ENSZ adatai szerint 2000 és 2006 folyamán 2,3 százalékkal nőtt a fejlett országok légszennyezettsége.
Yvo de Boer megjegyezte, hogy a kiotói egyezmény aláírásának ellenére sem lehet elvárni a fejlődő országoktól, hogy csökkentési célszámokat vállaljanak, hiszen elsősorban nem ők a felelősek a helyzet kialakulásáért. Ehhez először a fejlett országoknak kell bizonyítaniuk, hogy valóban érdemi csökkentést hajlandóak végrehajtani, akár áldozatok árán is. Ugyancsak megjegyezte, hogy az emberek világszerte egyre többen kezdik felismerni a globális felmelegedés jelentőségét, az ezzel járó veszélyeket.
A Kiotói Egyezmény egy 1997-ben aláírt, a fejlett országokat tömörítő, nemzetközi egyezmény, amelyben a résztvevő, iparosodott államok kötelezik magukat arra, hogy csökkentik széndioxid-kibocsátásukat. Ukrajna 2007 novemberében csatlakozott a Kiotói Egyezményhez. A légszennyezés mérgezéseket, genetikai problémákat, koraszüléseket, születési rendellenességeket okoz.
(karpatinfo.net)
A kormány kiemelten támogatja a fiatalok munkába állását
