Veszélyben a balatoni halászat?

Kiss György Károly, a Balatoni Halászati Zrt. elnök-cégvezetője szerint a társaság igazgatósága hónapok óta kéri a többségi tulajdonostól, hogy minél előbb döntsön a balatoni halászat jövőjéről, hiszen ennek elodázása már a cég gazdálkodását és fennmaradását veszélyezteti.

MNO
2008. 11. 02. 10:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MTI megkeresésére Kiss György Károly elmondta: az elmúlt hetekben két közgyűlésük is elmaradt érvénytelenség miatt, amelynek áldását kellett volna adnia a tulajdonosok által korábban elfogadott stratégiai tervek végrehajtására. A Balatoni Halászati Zrt. (BH) a tavalyi vagyontörvény értelmében lekerült a tartós állami tulajdonban tartandó cégek listájáról, azóta napirenden van a privatizációja.

A tavaly 1 milliárd forintnyi árbevétel mellett 32 millió forintos adózott eredményt elérő, de 750 millió forintos kötelezettség-állománnyal rendelkező vállalatnak már évek óta szüksége lenne jelentősebb tőkebevonásra a talpon maradáshoz, tevékenysége korszerűsítéséhez, a jelenlegi bizonytalan helyzetében ráadásul pályázati források megszerzésére sincs esélye.

A társaság igazgatósága által támogatott elképzelések szerint holdinggá alakulna a balatoni halászat, 75 százalék mínusz 1 szavazat arányában privatizálható leányvállatokba átszervezve a profitképes tevékenységeit. Ennek révén kft-k üzemeltetnék tovább a cég 1,1 hektárnyi saját-, és 0,5 ezer hektárnyi bérelt tógazdaságát. A halászat által ellátott veszteséges közfeladatok, mint a halállomány szabályozása, vagy a halőri teendők, valamint a horgászjegy-értékesítési tevékenység a holdingnál maradna.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.