Korszerűsítette kecskeméti vontatási területét a MÁV

A MÁV 200 millió forintból korszerűsítette kecskeméti vasúti vontatási területét, felújította elavult gázolajtárolóját és a hangszigetelő falat – közölte a vasúttársaság kedden. A beruházással megszűnik az üzemi területen az olaj elcsöpögése miatti talaj-, valamint a felszín alatti és feletti vízszennyezés.

MNO
2009. 03. 17. 10:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tároló rendszer minden tekintetben biztonságos, környezetkímélő, modern technológiával készült – áll a MÁV közleményében. Hozzáfűzik: a vasúti társaság eleget tett a szakhatóságok előírásainak, illetve a lakossági és önkormányzati kéréseknek is, amikor felújította a töltőberendezés környezetében lévő, Baross utcai oldalon található kerítés-, illetve falszakaszt. A telephely korszerűsítésénél a zajterhelésre is figyelt a vasút, a tavaly decemberben független szakértővel végzett zajmérés megállapította, hogy a gázolajellátó berendezés zajkibocsátása megfelelő, a határérték alatt van.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.