Utazási tilalmat követel a közgazdász

A Die Welt ismerteti egy közgazdászprofesszor javaslatát, miszerint a gazdasági válság súlyosságára tekintettel a németek mondjanak le a külföldi utazásról. A Focus beszámol arról, hogy a Bundestag döntése értelmében egyelőre maradnak Németországban az amerikai atomfegyverek.

2009. 04. 26. 8:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív német napilap Az összeomlás guru nyaralási tilalmat követel a németeknek című cikkében ismerteti a tekintélyes közgazdász professzor válsággal kapcsolatos javaslatait. Max Otte mainzi közgazdász professzor, aki a legpontosabb előrejelzést adta a közelgő válságról, egy interjújában utazási tilalmat követelt a németeknek. „A németek évente 40 milliárd eurót költenek külföldi utazásokra, ezt utazási tilalommal lehetne korlátozni” – fogalmazott Otte.

Az interjúban „Az összeomlás jön” (2006-ban megjelent) című könyv szerzője felrajzolt egy horrorforgatókönyvet a németországi elszegényedett tömegekről. Ebben ő abból indult ki, hogy a vezető gazdasági intézetek által előre jelzett hat százalékos zsugorodás 2011-ig öt-hat millió munkanélkülihez vezet. Víziója: ingyen konyhák, hidak alatt alvó hajléktalanok, sátorvárosok, utazási és vezetési tilalom. Mindez legkésőbb ősszel bekövetkezhet.

A kialkuló helyzet súlyos megterhelést jelentene a társadalombiztosítás számára. Az állami és tartományi költségvetések képtelenek lennének ezt hosszútávon adóbevételekből, vagy újabb adósságból finanszírozni. „Tehát a polgároknak is ki kell vennie a részüket a költségekből” – nyilatkozta.

A német turizmus szektor képviselőinek nem jönne rosszul egy külföldi utazási tilalom. „Az ágazat abban bízik, hogy a polgárok a válságban lemondanak a távoli utazásról, s a szabadságuk nagyobb részét saját országukban fogják eltölteni” – fogalmazott a közelmúltban Reinhard Meyer a Német Turizmus Szövetség elnöke és a schwerini kancelláriaminiszter.

Focus (focus.de)

A müncheni hírmagazinban Az amerikai atomfegyvereknek Németországban kell maradniuk című cikkében ismerteti a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos berlini álláspontot.

A Bundestag visszautasította a Németországban állomásoztatott amerikai atomfegyverek azonnali kivonását. A koalíciós pártok pénteken leszavazták a három ellenzéki párt – az FDP, a zöldek, Baloldali Párt – erre vonatkozó beadványát. A Bundestag egyúttal támogatásáról biztosította Barack Obama amerikai elnök leszerelési kezdeményezéseit.

Szakértők a Rajnavidék-Pfalzban fekvő bücheli katonai repülőtéren húsz amerikai atombombát feltételeznek. Frank-Walter Steinmeier alkancellár kijelentette, támogatja az amerikai atomfegyverek kivonását, tette ezt anélkül, hogy időhatárokat említett volna.

A stratégiai atomfegyverek leszerelése Európától is cselekvést vár – nyilatkozta a külügyminiszter. „Itt nem tudjuk a felelősséget egyszerűen az Egyesült Államokra és Oroszországra tolni” – emlékeztetett Obama prágai nyilatkozatára, melyben a hónap elején konkrét lépéseket is bejelentett az atomfegyvermentes világ érdekében.

Függetlenül Obama kezdeményezésétől, a Pentagon tervezése továbbra is a nukleáris elrettentésből indul ki. Ez derül ki a hadügyminisztérium előkészületben lévő nukleáris stratégiájáról kiadott jelentésekből.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.