Pilhál György: A bankelnök intelmei

MNO
2009. 06. 08. 7:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pilhál György: Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke mintegy havi hétmillió forintos fizetést kap az államkasszából. Ebből azért ki lehet jönni a hó végéig. A bankárember csaknem egymilliárdos megtakarítását egy ciprusi offshore céghez utaltatta, egy adóparadicsomba, ahol jóval kedvezőbbek az adózási feltételek, mint idehaza. Simor korábban arról értekezett a nagy nyilvánosság előtt, hogy „az állam emlőin tengődőknek” (ezek mi lennénk), a rendszerváltás lényegét meg nem értőknek máig nem sikerült megtanulniuk, mitől lehet sikeres egy ország és lakói is a globális piacgazdaságban… A jegybankvezér azt várta, hogy a stiklizők változtassák meg gondolkodásukat, mentalitásukat, fizessék be az adót.

(Magyar Nemzet, 2009. június 8.)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.