A keddi közlemény szerint mivel erre vonatkozólag nem született határozat az fb-ülésen, így azt sem állapították meg, hogy a menedzsment mulasztásos felelőssége lett volna a 2003-tól vizsgált premizálási és jutalmazási gyakorlat.
A BKV hétfőn még azt közölte, hogy a cég felügyelőbizottsága arra jutott: a 2003 után vizsgált időszakban a premizálás és a jutalmazás gyakorlata előnytelen volt a társaság számára. Az fb az „alapilletmény, prémium és jutalom arányaiban mutatkozó ellentmondások feltárásában, a szükséges intézkedések megtételében vagy az arra irányuló javaslatok elmaradásában, a bizottság szükséges mértékű tájékoztatásában a menedzsment mulasztásos felelősségét állapítja meg” – írták az előző, hétfő esti közleményben. Írtak arról is, hogy az fb alapos vizsgálatot kért a cég vezérigazgatójától bizonyos tanácsadói szerződések miatt.
Kocsis Istvánnak 15 napon belül kell tájékoztatást adnia arról, hogy a GPS Capital céggel kormányzati lobbistratégiára és a Cornus Kft.-vel válságkommunikációs tanácsadásra kötött szerződések esetében milyen teljesítések történtek, mi volt ezeknek az ellenértéke, a cégek kiválasztása hogyan történt, volt-e közbeszerzés, és indokolt volt-e.
A hétfői közlemény szerint a vizsgálatnak érintenie kell a Soda Reklám Kft.-vel kötött két tanácsadói szerződést és az általuk készített tanulmányokat is, sőt ha szükséges, büntetőfeljelentést kell tenni ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanúja miatt. Az fb azt is kérte a vezérigazgatótól, hogy a Horváth Éva (Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes szóvivője, aki a BKV-nál is alkalmazásban állt) munkaviszonyával kapcsolatos vizsgálat anyagát a következő ülésen mutassa be.
(MTI)
Megérkezett a konvoj az ország karácsonyfájáért – videó