Alapos verést kapott a Debrecen

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Második félidei eredményes támadójátékának köszönhetően 3-0-ra megverte a bajnoki címvédő Debrecen gárdáját a Videoton, így három ponttal vezet az őt üldöző, hét végén az MTK-t 3-2-re legyőző Újpest előtt, a harmadik helyen az újonc Pápa áll, amely szombat este 5-1-re nyert a Nyíregyháza ellen.

Pintér Patrick
2009. 10. 25. 19:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vasas: Végh – Balog Zs., Kovács G., Gáspár, B. Tóth – Kincses (Piller, 71.), Dobrics, Bakos, Remili – Lázok (Balogh B., 91.), Divics (Pavicsevics, 90.).

Gólszerző: Balog Zs. (80.).

Balog Zsolt hajrában esett góljával 1-0-ra nyerni tudott a Vasas a Haladás otthonában, úgy tűnik az angyalföldiek ismét visszataláltak régi jó formájukhoz, míg a szombathelyi együttesnek továbbra is gondjai vannak, nem tud kievickélni a hullámvölgyből. A győztes gól egy szabadrúgás utáni fejesből született.

GYŐR–KAPOSVÁR 1-1 (0-1)

Szombat, Győr, ETO Park, 2500 néző. Vezette: Farkas.

Győr: Sztevanovics – Babic, Sztanisics, Pilibaitis (Dinjar, 58.), Szabó O. – Koltai (Tokody, 37.), Fehér Z., Józsi, Nicorec (Brnovics, 67.) – Kink, Alekszidze.

Kaposvár: Milinte – Grúz, Zahorecz, Petrók – Kovácsevics, Gujic (Szepessy, 55.), Maróti, Junior, Balázs B. – Sztanics (Hegedűs, 89.), Nikolics (Markovics, 73.).

Gólszerző: Alekszidze (90.), ill. Nikolics (14.).

Nemanja Nikolics az Újpest után a Győr kapuját is bevette, ezzel vezetett 1-0-ra az utolsó pillanatig a Kaposvár együttese, amely a múlt heti 2-0-s siker után most is sokáig győzelemre állt egy élmezőnyben álló együttes ellen, ám a grúz Alekszidze a 90. percben óriási gólt lőtt Milinte kapujába, egy pontot megmentve a hazaiaknak.

PÁPA–NYÍREGYHÁZA 5-1 (0-1)

Szombat, Nyíregyháza, 2000 néző. Vezette: Iványi.

Pápa: Szűcs L. – Nagy S., Tóth G., Farkas A., Rajnay (Mészáros, sz.) – Rebryk (Granát, 84.), Gyömbér, Heffler – Orosz (Alex, 57.), Bali, Bárányos.

Nyíregyháza: Vojinovics – Lakatos, Kovács Z., Goia, Kiss Z. – Miskolczi, Müller – Honma, Bogdanovics (Batizi-Pócsi, 62.), Pákolicz (Szélpál, 62.) – Andorka (Dosso, 67.).

Gólszerző: Bárányos (47.), Alex (65., 91.), Bali (82.), Gyömbér (88.), ill. Andorka (39.).

Valóságos gálát rendezett a Pápa a második félidőben, pedig a szünetben még a vendég Nyíregyháza vezetett Andorka találatával. A Lombard rögtön a szünet után egyenlített Bárányos révén, majd a félidő közepén Alex szöglet utáni fejesgóljával fordítani tudott. Az utolsó negyedórában pedig bedarálta ellenfelét, sorrendben Bali, Gyömbér és megint Alex volt eredményes, az újonc gárda így nagyarányú győzelmet aratott.

KECSKEMÉT–FERENCVÁROS 3-1 (1-0)

Szombat, Kecskemét, 5000 néző. Vezette: Veizer.

KTE: Lazareanu – Schindler, Némedi, Gyagya, Farkas I. – Szavics (Bagi, 62.), Koncz, Csordás (Robson, 89.) – Litsingi, Montvai (Bertus 91.), Yannick.

FTC: Megyeri – Joaquin (Fitos, 59.), Wolfe, Balog Z., Alcantara – Rósa D., Lipcsei (Ashmore, 59.), Morrison, Kulcsár D. – Ferenczi, Shaw (Pölöskey, 59.).

Gólszerző: Listingi (27., 64.), Montvai (55.), ill. Ferenczi (60.).

 

DIÓSGYŐR–PAKS 0-0

Szombat, Miskolc, 2000 néző. Vezette: Németh Á.

DVTK: Kovács Z. – Bognár Zs. (Apostu, 67.), Milicsics, Viskovics, Horváth G. – Vukadinovics (Lipusz, 53.), Búrány, Lippai, Ivancsics – Balajti, Szabó V. (Takács P., 84.).

Paks: Kovács A. – Horváth L., Szabó J., Éger (Zováth, 38.), Vári – Heffler (Nikolov, 86.), Böde, Kiss T., Sipeki – Urbán (Gévay, 43.), Tököli.

Kiállítva: Vári (41.), Horváth G. (90.).

Két kiállítás fűszerezte a mérkőzést, ám a nézők és talán a csapatok legnagyobb bánatára gólt nem láthatott a publikum. A Diósgyőr a második félidő alapján közelebb állt a győzelemhez, ám sem Lipusz távoli próbálkozásai, sem Ivancsics fejesei nem találtak utat Kovács Attila kapujába.

 

VIDEOTON–DEBRECEN 3-0 (0-0)

Vasárnap, Székesfehérvár, Sóstói-stadion, 5000 néző. Vezette: Solymosi.

Videoton: Sebők Zs. – Andics, Horváth G., Lipták, Varga R. – Farkas B., Elek – Nagy D., Szakály D. (Polonkai, 64.), Sitku – Alves.

DVSC: Polekszics – Bodnár, Szélesi, Fodor, Leandro – Czvitkovics, Kiss Z. (Dombi, 71.), Varga J., Szakály P. (Laczkó, 59.) – Coulibaly (Rezes, 67.), Rudolf.

Gólszerző: Lipták (47.), Polonkai (76.), Andics (84.).

Kiállítva: Czvitkovics (78.).

 

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.