Rozsdaövezetekre kaptak pénzt

Hét európai ország kilenc városa 3 millió eurót kapott az Európai Uniótól arra, hogy előkészítse a területén található rozsdaövezetek rehabilitálását – közölte a programot koordináló csepeli önkormányzat.

MNO
2009. 10. 06. 17:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A projekt neve: Retina (Revitalistion of Traditional Industrial Areas in South-East Europe – vagyis hagyományos ipari területek újjáélesztése Délkelet-Európában) Az együttműködő partnerek olyan módszereket fejlesztenek ki, amelyek összhangba hozzák a barnamezők jövőjéről alkotott építészeti és tervezői elképzeléseket a civil társadalom speciális igényeivel, szükségleteivel.

A projekt további célja az is, hogy a barnamezős területeken a gazdasági folyamatok új erőre kapjanak, új munkahelyek jöjjenek létre. Az uniós projekt résztvevői tanulmányok készítésével, tapasztalatok cseréjével, konkrét programok kivitelezésével fognak új lendületet adni a gazdaságos, hasznos eljárások megtervezéséhez, az új gondolatok kivitelezéséhez.

Az ingatlanos szakzsargon rozsdaövezetnek, illetve barnamezősnek nevezi azokat a területeket, ahol korábban virágzó üzemek termeltek, de mára ezek már nem működnek, így új életet kell lehelni ezekbe a területekbe.

A projekt részvevői a következők: Kassa (Szlovákia), Iasi (Románia), Galati (Románia), Pernik (Bulgária), Ferrara (Olaszország), Parma (Olaszország), Maribor (Szlovénia), Tavros (Görögoszág), Komotini (Görögország), Budapest, Csepel (Magyarország).

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.