7700 eurót raboltak az ítélet előtt

Apa és fia állt csütörtökön a Nyitrai Kerületi Bíróság Adriana Némethová vezette büntetőtanácsa elé. Marek és Rudolf Uríkot rablás bűncselekményében találták vétkesnek. Marek Urík büntetését tíz és félről hét évre csökkentették, ezt fogházban kell letöltenie.

MNO
2009. 11. 19. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A büntetés kiszabásakor figyelembe vették a fiatalember büntetlen előéletét, korát, valamint hogy együttműködött a rendőrséggel, és megbánta tettét. A férfi az elsőfokú tárgyalás során is elismerte bűnösségét, csak a kiszabott szabadságvesztés hossza miatt fellebbezett. Apja, Rudolf Urík viszont ártatlannak vallotta magát, szerinte manipulált bizonyítékok alapján ítélték el őt. Szavai azonban a kerületi bíróságon nem találtak meghallgatásra, és helyben hagyták az első fokon kiszabott tíz évi szabadságvesztést.

A két férfi 2005-ben Nyitrán kirabolt egy utazási irodát, ahonnan 20 646 eurót vittek el. A nyitrai bíróságon elhúzódott a perük, letelt a vizsgálati fogság maximális ideje, így szabadlábra kerültek. Miközben ítéletükre vártak, Pozsonyban kiraboltak egy bankot, ahonnan 7700 eurót vittek el. Emiatt egy pozsonyi bíróságon kell felelniük a közeljövőben, a rendőrök ugyanis közvetlenül a rablás után elfogták őket.

(ujszo.sk)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.