Szélkerék fogja működtetni a közvilágítást

Százharminchat millió forintból rekultiválják az évekkel ezelőtt bezárt ebesi hulladéklerakót; az Európai Regionális Fejlesztési Alap 90 százalékos támogatásával megvalósuló projekt jövő tavasszal zárul, és ez idő alatt csaknem 12 ezer köbméter szeméttől szabadítják meg a települést.

MNO
2009. 12. 15. 14:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csige György projektmenedzser kedden Ebesen sajtótájékoztatón ismertette: az 1970-es években épült hulladéklerakót 2006-ban zárták be, mintegy 12 ezer köbméter hulladékot hátrahagyva, amely 15 hektáros területen egy-másfél méter vastagságban terül el.

A szemetet októberben kezdték feldolgozni. Jövő áprilisra a területet megtisztítják, körbefásítják és füvesítik. A területnek 30 évig zöld területnek kell maradnia, más célra nem használhatják. A projekt összköltsége több mint 136 millió forint, ebből mintegy 123 milliót uniós támogatásból, az Észak-Alföldi Operatív Program keretében nyertek el, a maradék 13 milliós önrészt pedig az önkormányzat biztosította – ismertette Csige György.

Galgóczi Mihály polgármester az MTI érdeklődésére elmondta: a beruházás része a Green City programnak, amelynek keretében eddig csatornázás, ivóvízminőség-javító program, aszfaltozás valósult meg, további öt éven belül pedig lépni kívánnak a közintézmények megújuló energiával történő üzemeltetése irányába.

„Pályázni kívánunk hasonló programokra az elkövetkező években: először az önkormányzati intézményeket kívánjuk felszerelni napelemekkel, a közvilágítást pedig szélkerék termelte energiával biztosítanánk. Az oktatási intézmények fűtését a település alatti termálvízkészlet felhasználásával lehetne biztosítani; ezeknek a lehetőségét még vizsgáljuk” – mondta el jövőbeli elképzeléseikről a polgármester.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.