Átveszi a főváros a Gödört, másfél milliót kap Sas József

A Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén felkérte Demszky Gábort, kezdjen tárgyalásokat a Gödör hasznosításának átvételéről. A képviselők több intézmény vezetőjének kinevezéséről is döntöttek, majd megszavazták Sas József mikroszkóp színpados üzletrészének megvásárlását. Az ülésnek várhatóan késő délután lesz vége.• Demszky lemond az FKF-botrány miatt? Cáfol a főpolgármester • Határozatképes a közgyűlés, emlékeztek a lengyel elnökre • Az egyik legnagyobb is téma lesz a közgyűlésben

MNO
2010. 04. 29. 11:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A testület egyhangúlag felkérte Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármestert, hogy kezdeményezzen tárgyalásokat az Erzsébet téri kulturális központ és park (Gödör) hasznosításának átvételéről az állammal.

A javaslatot előterjesztő Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes „befogadta” György Istvánnak (Fidesz) a módosító javaslatát, hogy a Gödör szerepének, funkciójának meghatározása érdekében ötletpályázatot írjanak ki. A Gödör jelenleg a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában áll, de az ingatlan hasznosítási joga és fenntartási költsége a magyar államot (az Oktatási és Kulturális Minisztériumot) terheli.

Intézményvezetőkről döntöttek


A testület egyhangúlag úgy határozott, hogy Mácsai Pált nevezi ki az Örkény István Színház Nonprofit Kft. ügyvezetőjének, a kinevezés 2010. július 1-jétől 2015. január 31-ig szól. A József Attila Színház Nonprofit Kft. ügyvezetői feladatainak ellátásával – ugyancsak egyhangú döntéssel – Méhes Lászlót bízta meg ugyanerre az időtartamra.

A közgyűlés úgy döntött, megbízza Kathy-Horváth Lajost a Fővárosi Roma Oktatási és Kulturális Központ intézményvezetői feladatainak ellátásával határozott időre, a 2010. május 1-jétől 2015. április 30-ig terjedő időszakra.

A testület arról is határozott, hogy névértéken, 1 470 000 forintért megveszi Sas Józseftől a Mikroszkóp Színpad Nonprofit Kft. 49 százalékos üzletrészét. Ezzel a társaság a Fővárosi Önkormányzat százszázalékos tulajdonába került.

Döntöttek a Bárczy István-díjak adományozásáról is. A közgyűlés tavaly októberben alapította a díjat, amellyel a fővárosban működő közoktatási és gyermekvédelmi intézmények azon munkatársait ismerik el, akik hosszú éveken át kiemelkedő tevékenységükkel hozzájárultak a jövő generációjának neveléséhez, oktatásához, képzéséhez és így Budapest fejlődéséhez. A Bárczy Istvánról, Budapest volt polgármesteréről és főpolgármesteréről elnevezett díjat évente legfeljebb huszonöten kaphatják meg a fővárosi pedagógusnapi ünnepség keretében.

Lesz Bibó-emlékszoba


A közgyűlés támogatta a Bibó István Közéleti Társaságot abban, hogy kialakítson egy Bibó István-emlékszobát. A társaság 2000 óta működik, rendszeresen együttműködve a közgyűléssel kulturális, műemlékvédelmi, közművelődési projektekben, ennek eredménye például a Duna-parton felállított Bibó István-szobor és Arthur Koestler (Kösztler Artur) magyar származású író, újságíró szobra. Jelenleg egy múzeumi jellegű emlékhely kialakításán dolgoznak, amellyel Bibó István néhai politikus emléke előtt tisztelegnének.

A Fővárosi Közgyűlés csütörtökön úgy döntött, hogy az emlékszoba megvalósítását 1,2 millió forinttal támogatja, és erről közszolgáltatási szerződést kötnek a társasággal. A támogatásról szóló határozati javaslatot szocialista és liberális képviselők szavazták meg.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.