A testület egyhangúlag felkérte Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármestert, hogy kezdeményezzen tárgyalásokat az Erzsébet téri kulturális központ és park (Gödör) hasznosításának átvételéről az állammal.
A javaslatot előterjesztő Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes „befogadta” György Istvánnak (Fidesz) a módosító javaslatát, hogy a Gödör szerepének, funkciójának meghatározása érdekében ötletpályázatot írjanak ki. A Gödör jelenleg a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában áll, de az ingatlan hasznosítási joga és fenntartási költsége a magyar államot (az Oktatási és Kulturális Minisztériumot) terheli.
Intézményvezetőkről döntöttek
A testület egyhangúlag úgy határozott, hogy Mácsai Pált nevezi ki az Örkény István Színház Nonprofit Kft. ügyvezetőjének, a kinevezés 2010. július 1-jétől 2015. január 31-ig szól. A József Attila Színház Nonprofit Kft. ügyvezetői feladatainak ellátásával – ugyancsak egyhangú döntéssel – Méhes Lászlót bízta meg ugyanerre az időtartamra.
A közgyűlés úgy döntött, megbízza Kathy-Horváth Lajost a Fővárosi Roma Oktatási és Kulturális Központ intézményvezetői feladatainak ellátásával határozott időre, a 2010. május 1-jétől 2015. április 30-ig terjedő időszakra.
A testület arról is határozott, hogy névértéken, 1 470 000 forintért megveszi Sas Józseftől a Mikroszkóp Színpad Nonprofit Kft. 49 százalékos üzletrészét. Ezzel a társaság a Fővárosi Önkormányzat százszázalékos tulajdonába került.
Döntöttek a Bárczy István-díjak adományozásáról is. A közgyűlés tavaly októberben alapította a díjat, amellyel a fővárosban működő közoktatási és gyermekvédelmi intézmények azon munkatársait ismerik el, akik hosszú éveken át kiemelkedő tevékenységükkel hozzájárultak a jövő generációjának neveléséhez, oktatásához, képzéséhez és így Budapest fejlődéséhez. A Bárczy Istvánról, Budapest volt polgármesteréről és főpolgármesteréről elnevezett díjat évente legfeljebb huszonöten kaphatják meg a fővárosi pedagógusnapi ünnepség keretében.
Lesz Bibó-emlékszoba
A közgyűlés támogatta a Bibó István Közéleti Társaságot abban, hogy kialakítson egy Bibó István-emlékszobát. A társaság 2000 óta működik, rendszeresen együttműködve a közgyűléssel kulturális, műemlékvédelmi, közművelődési projektekben, ennek eredménye például a Duna-parton felállított Bibó István-szobor és Arthur Koestler (Kösztler Artur) magyar származású író, újságíró szobra. Jelenleg egy múzeumi jellegű emlékhely kialakításán dolgoznak, amellyel Bibó István néhai politikus emléke előtt tisztelegnének.
A Fővárosi Közgyűlés csütörtökön úgy döntött, hogy az emlékszoba megvalósítását 1,2 millió forinttal támogatja, és erről közszolgáltatási szerződést kötnek a társasággal. A támogatásról szóló határozati javaslatot szocialista és liberális képviselők szavazták meg.
(MTI)

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni