A lengyel televíziós felvételek tanúsága szerint az ország különböző pontjain a szirénák hangjára megállt a forgalom, az emberek mozdulatlanul és némán – gondolataikba merülve – élték át a megemlékezés pillanatait. A parlament épülete előtt a kormány tagjai, a képviselők és a szenátorok mécseseket gyújtottak, a város történelmi központjában álló épületet és környékét virágok és gyertyák tengere borítja. A Lech Kaczynski lengyel államfő és felesége holttestét hazaszállító repülőgép várhatóan délután fél háromkor érkezik meg Varsóba, ahol a család és a politikai elit fogadja majd.
„Tiszta szívű lengyel hazafit vesztettünk el”
Táviratban fejezte ki részvétét Lech Kaczynski lengyel államfő és honfitársai halála miatt Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek. Kecskeméten hétfőn megemlékezést tartanak a légi szerencsétlenség áldozatainak emlékére – tudatta vasárnap az MTI-vel az érsek sajtótitkára.
„Tiszta szívű lengyel hazafit vesztettünk el Lech Aleksander Kaczynski elnök úr személyében, olyan – mélyen hívő – katolikus államférfit, aki a magyar–lengyel barátság őszinte támogatója volt. (...) Fájdalmukban osztozva idézzük emlékezetünkbe II. János Pál leghíresebb próféciáját: Ne féljetek! – ne féljetek attól, hogy befogadjátok Krisztust és az ő erejét, ne féljetek és tárjátok sarkig a kapukat Krisztusnak és az ő megváltó erejének” – áll a krakkói testvéregyházmegye vezetőjének, illetve a Wadowice egyházi és önkormányzati elöljáróságának küldött részvéttáviratban.
Hétfőn Bábel Balázs és Beer Miklós váci megyéspüspök jelenlétében emlékeznek meg Kecskeméten a szombati lengyel légi katasztrófa áldozatairól. Délután a Szent Miklós-templomban lesz szentmise, amelyen Bábel Balázs és Beer Miklós koncelebrál, majd a lengyel–magyar barátság házánál, a Karol Wojtyla Barátság Központnál a két püspök jelenlétében – imáival kísérve – folytatódik a megemlékezés.
A magyar kormány nemzeti gyásznappá nyilvánítja a lengyel elnök temetésének napját.
(MTI)
Újabb felkavaró felvétel a kényszersorozásról: fényes nappal hurcoltak el egy férfit















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!