Ma, amikor minden a virtualitásról szól, fontos, hogy olyan alkotások is szülessenek, melyeket újra és újra kézbe lehet venni – mondta el az Egy kampány krónikája – Orbán Viktor 2010 című fotóalbum bemutatóján Miklóssy János, a Demax Művek ügyvezető igazgatója. Burger Barna munkája ilyen – folytatta Miklóssy, hozzátéve: ő hozta a fotókat, a „Magyarországon adózó” Demax pedig csak adta hozzá a színeket és a papírt. Kiemelte, hogy az albumon egy miniszterelnök, egy fotós és egy nyomdászstáb dolgozott „nagy kedvvel”, ami jó lenne, ha Magyarországon mindenki számára megadatna.
A képeket készítő fotós, Burger Barna elmondta, hogy a könyvet egy olyan, 1993-as, Bill Clinton kampányát bemutató fotóalbum inspirálta, amely nem egyszerűen egy korteskörút eszköze vagy része, hanem önálló műalkotásként állja meg a helyét. Burger elmondta: vallja, hogy fontos mesélnünk egymásnak, ő képekkel teszi ezt, mert így szeret, és így tud a legjobban. Orbán Viktorral való közös munkájáról szólva felidézte: 1994 óta dolgoznak együtt a Fidesz elnökével, mert azt gondolta, hogy lehet még belőle miniszterelnök. Burger úgy látja, az album felül tud emelkedni a napi politikán, hiszen elsősorban érzelmekről szól, ám tisztában van vele: nagyon sokan fogják szeretni az albumot, ám nem az ő munkája miatt, és ugyanúgy lesznek, akik szintén nem az ő képei miatt fogják a könyvet nem szeretni.
Hiába jó a fotó, ha a nyomda ördöge elbánik vele, ez azonban jelen esetben nem áll fenn – kezdte a kiadvány készítőinek címzett gratulációját Orbán Viktor. A kijelölt miniszterelnök a kampányt feszült időszaknak nevezte, amikor „nem jó, ha az embert privát pillanataiban zavarják, ám Burger Barnánál ez nem áll fenn. A fényképészről szólva Orbán elmondta: sikeres együttműködésük titka a bizalom, és hogy mindketten leküzdötték azt a vágyukat, hogy beleszóljanak egymás munkájába. „Mint légy a falon” – jellemezte Burger módszerét a Fidesz elnöke. A könyvben annyi a szerepem, hogy hagytam magam – fogalmazott Orbán, aki saját bevallása szerint sem a feleségével, sem a polgári párt elnöki stábjával nem ilyen albumot készített volna. Idézte Cseh Tamást, aki Vlagyimir Viszockijra hivatkozva gyakran mondta: zenélés közben nem kell szépnek lenni. „Győzelem közben nem kell szépnek lenni” – módosított a pártelnök. „Ezért nézünk így ki” – tette hozzá.
Az albumot „egy történelmi helyzet dokumentációjának” nevezte, amelyről szólva elmondta, nem könnyű a helyzet, talán nem is tudjuk pontosan, mennyire fontos esemény ez. Erre utalt Orbán Viktor akkor is, amikor az MNO kérdésére, mely szerint a következő négy évet mennyire fogja a fény vagy az árnyék meghatározni, így felelt: erre csak egy fotós tud válaszolni.

Döbbenet, több mint 130 kilométer/órával ment szembe a forgalommal egy autó – videó