Ellopták az Első Emelet hangszereit

Ellopták az Első Emelet zenekar hangszereit a turnébuszból. A kár milliós nagyságrendű és a zenészek szerint értelmetlen, mert a gyári számok alapján könnyen azonosítható az értékes felszerelés.

MNO
2010. 05. 12. 13:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Keddre virradóra feltörték az Első Emelet turnébuszát és ellopták a zenekar felszerelését. A technikus kertjében álló mikrobuszból elvittek egy Marshall gitárhangfalat, egy Sonor csillogó kék dobszerelést a hozzá tartozó cintányérokkal, két fekete színű kongát és egy Crafstman szólógitárt. A Blikknek nyilatkozó Kiki elmondta, nem értik, a rablók hogyan akarják értékesíteni a hangszereket, hiszen mindnek gyári száma van és könnyen azonosítható. A kár milliós nagyságrendű.

Tavaly a Győri Balettet érte még ennél is nagyobb kár, amikor a fémből készült díszleteiket lopták el a raktárukból, ezért külföldi fellépéseik lemondására kényszerültek. Szintén a múlt évben történt, hogy az orfűi fesztiválon fellépő Lovasi András házába is betörtek, de mivel a gyerekek otthon voltak és értesítették a rendőröket, a betörők nem jártak sikerrel.

(zene.hu, blikk.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.