Muzulmán elítéltek verték össze a szerb tábornokot

Egy angliai börtönben három muzulmán elítélt megvert pénteken egy háborús bűnös szerb tábornokot, akit sérülésekkel kórházba szállítottak az incidens után – erősítette meg a brit igazságügyi minisztérium a belgrádi sajtóhíreket.

MNO
2010. 05. 08. 9:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eset a Londontól mintegy 300 kilométerre északra fekvő Wakefield börtönben történt. Három elítélt behatolt Radislav Krstic cellájába, és ütlegelni kezdte. Az elítélt tábornok fej- és nyaksérüléseket szenvedett. Kórházba szállították, majd az orvosi kezelés után vissza is vitték a börtönbe.

A belgrádi média úgy tudja, hogy a támadók muzulmánok voltak, de nem tudni, hogy a volt Jugoszlávia területéről valók-e. Krstic ügyvédje szerint védencét korábban többször is megfenyegették az angliai börtönben, a támadásra számítani lehetett, amiről több alkalommal tájékoztatták Patrick Robinsont, a hágai Nemzetközi Törvényszék (NT) elnökét. Az incidens miatt az elítélt ügyvédjei ismét Patrick Robinsonhoz kívánnak fordulni, kérni fogják védencük áthelyezését más börtönbe.

Krsticet a srebrenicai mészárlásban vállalt szerepe miatt ítélte az NT 2001-ben 35 év szabadságvesztésre. Ő volt az első hágai vádlott, akinek perében a bíróság népirtásnak minősítette a nyolcezer bosnyák áldozatot követelő srebrenicai vérengzést.

(bumm.sk)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.