Civil kezdeményezőként Hegyi Zsuzsa, Pécs kreatív és turisztikai értékeinek ápolója indítványozta a kesztyűs cégek összefogását, és mint kiderült, azok vezetőit nem kellett sokat győzködni az ötlet megvalósításához. Az együttműködés első lépcsőjeként egy közös üzletet nyitnak a még ma is működő „pécsi kesztyűsök”. A kivitelezéshez kapóra jött, hogy éppen üresen állt az egykori legnagyobb kesztyűs cég, a Hunor volt mintaboltja.
A közös bemutatkozás gyakorlati megvalósítását szívesen támogatta a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara. A gazdasági önkormányzat közreműködik az üzlet kibérlésében, a termékek egységes megjelenítésének kialakításában. „Nagy örömmel fogadtuk az együttműködés hírét, hiszen több nemzetközi példa is mutatja, hogy a hagyományápoló helyi cégek csak összefogva képesek érvényesülni a piaci versenyben. A közös bemutatóüzlet csak az első lépés lehet, hiszen klaszterbe szerveződve további előnyöket kovácsolhatnak maguknak a bekapcsolódók az alapanyag-beszerzés, illetőleg a megfelelő minőségű szakember-utánpótlás területén” – vázolta a további lehetőségeket dr. Síkfői Tamás, a kamara titkára.
A kezdeményezés hírének hallatán a gazdasági önkormányzat sürgősen levédette a 80-as években fogalommá vált „pécsi kesztyű” szlogent, amit az alakuló gazdasági szakmai közösség védjegyként adományozhat majd a jövőben tagjai számára.
A jelenleg működő kilenc pécsi kesztyűs közül hat egyből csatlakozott a kezdeményezéshez. Közülük a legnagyobb az OK Magyar Kesztyű, amely pécsi gyárában közel 130 főt foglalkoztat, és szinte csak exportra termel. A többiek, kisebb cégek együttes munkaerőigénye körülbelül ennyi, tőlük a magyar piacon kívül Oroszországba, Finnországba, az EU tagállamaiba szállítják a minőségi pécsi kesztyűket.
(bama.hu)

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben