Az ellenzéki pártok már korábban jelezték, közvetlenül a kormányzati felelősségvállalás után benyújtják a bizalmatlansági indítványt a kabinet ellen. Ha a parlament elutasítja az indítványt, a felelősségvállalás tárgyát képező törvénytervezetek parlamenti vita nélkül elfogadottnak tekintendők. Ha viszont a szavazáson részt vevő képviselők és szenátorok többsége igennel szavaz az ellenzéki kezdeményezésre, a kormány megbukik.
Ioan Munteanu, az UNPR alelnöke szerdán bejelentette: pártjának honatyái jelen lesznek ugyan a szavazáson, de tartózkodni fognak a voksolástól. Az UNPR nélkül csak 445 képviselő és szenátor voksol majd – teljes jelenlét esetében –, közülük 212 az ellenzék padsoraiban ül. Mivel az indítvány elfogadásához 236 szavazat szükséges, az ellenzéknek 24 voksra van szüksége ahhoz, hogy megbuktassa a kormányt. Munteanu bejelentése azonban nem garancia arra, hogy a független frakciók a vezetés utasítása szerint járnak el. Tudor Ciuhodaru UNPR-képviselő máris bejelentette, hogy megszavazza a bizalmatlansági indítványt.
Olosz Gergely, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője jelezte: a szövetség minden képviselője és szenátora a kormányt támogatja majd a szavazáson. Ez azonban nem elegendő a kormányoldal sikeréhez, mivel a Demokrata Liberális Párt (PDL) több képviselője és szenátora a kabinet ellen szavazhat. A NewsIn hírügynökség demokrata liberális forrásokból úgy értesült, hogy a párt Iasi, Temes és Prahova megyei képviselői és szenátorai megszavazzák az ellenzék bizalmatlansági indítványát.
Három Temes megyei képviselő már kedden az ellenzékkel szavazott, amikor a képviselőház elutasította a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pénzügyi témájú egyszerű indítványát. Daniel Oajdea Iasi megyei PDL-képviselő pedig nyílt levélben tiltakozott a miniszterelnöknél a tervezett megszorítások ellen.
(kronika.ro)

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban