Az Édenkert Galéria, az Imladris Kulturális Központ és a Magyar Kultúra Háza után ezúttal a Balassi Intézetben állítja ki legújabb selyemképeit Komjáti Orsolya selyemfestő, meseíró. „Örömet közvetíteni” – foglalta össze a művésznő a kiállítás legfőbb üzenetét, amelyet egyben ars poeticájaként is vall. Kérdésünkre úgy fogalmazott: „Fontosnak tartom, hogy ne a káoszt jelenítsük meg, hanem az örömbe vezető utat. Ma sokkal lényegesebb lenne az, hogy örömöt vigyünk az alkotásba, örömöt adjunk az embereknek, és ettől legyen katarzis. Nekem ez a hitvallásom: örömöt közvetíteni, ha nem örülök, akkor nem tudok festeni” – tette hozzá.
Szólt arról is, hogy már az első kiállítása is kedvező fogadtatásra talált. A visszajelzések szerint a selyemképek mélyen megérintették az embereket, „jó volt nekik feltöltekezni a képek által, a mesék birodalmában”. Beszélt arról a tapasztalatáról is, hogy a mesék világa sokkal mélyebben érinti meg az ember lelkét, mint a racionális világ. Komjáti úgy véli, fontos lenne megtanulni gyermeki módon látni a körülöttünk lévő világot, és ezért is fogalmazza meg a képeit meseillusztráció jelleggel.
Elmondta: ott még tisztaság van, mert a gyermek még nem ítélkezik, hamar túljut egy-egy problémán, a következő pillanatban már egy másikat él át. „A gyermek még a jelenben tud lenni, ami nagyon fontos, és ezt mind a figyelmen, a kíváncsiságán keresztül éri el, azt hogy folyamatosan ott van, folyamatosan csak figyel és nem ítél. Ettől van esélye felfedezni a világot, megismerni olyannak, amilyen. Az eredethez vissza kell találni. Ott, ha lecsupaszítunk mindent, ott van valami, ami örömet tud okozni és ami felszabadít, ami túl tud vinni a nehézségeken” – fogalmazott Komjáti.
A legújabb képeiből és meseillusztrációiból összeállított tárlat megnyitója június 2-án, szerdán lesz a Balassi Intézetben, Varga Virág akvarelljeivel együtt. A kiállítás megnyitóján Nagy Bandó András mond laudációt.

Kémbotrány: a szakértő szerint az akciót az ukrán titkosszolgálat politikai megrendelésre hajtotta végre