Szigor: kommandósok, kordonok, kutyák őrzik a helyszínt

Különösen szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be a diósdi maffiaper ítélethirdetésének helyszínén, a Legfelsőbb Bíróságon és annak környékén – tapasztalta a helyszínen a tárgyalást megelőzően, kedd reggel az MTI tudósítója. • Ítélethirdetés várható a „diósdi maffiaper” ügyében

MNO
2010. 06. 01. 8:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pest Megyei Bíróság a nap folyamán hirdeti ki várhatóan több órán keresztül a döntését a Koszi-klán tagjait érintő büntetőügyben.

A Legfelsőbb Bíróság épületének környékét – ahol a megyei bíróság a sok vádlottra tekintettel tárgyalta az ügyet – a rendőrség kordonokkal hermetikusan körbezárta, többtucatnyi rendőr látható az épületen kívül és belül egyaránt. Ugyancsak többtucatnyi kommandós tartózkodik az igazságügyi palotában, amelyet kutyákkal is átvizsgáltak. Az épületbe való beléptetést is szigorúan veszik, mindenkit átvizsgálnak, és a sajtó munkatársait is regisztrálják.

A vád szerint a 41 fős bűnszervezet tagjaiból kerültek ki a Mol százhalombattai finomítóját több százmilliós, esetleg milliárdos nagyságrendben megkárosító olajlopások tettesei, a diósdi kettős gyilkosság elkövetői, illetve számos pénzszállító autó és bankfiók támadói. A hosszú bűnlajstromban szerepel az 1997-es, úgynevezett porschés robbantás is.

A megyei bíróság a négy szálat egyesítve 2005 áprilisa óta tárgyalja az egyebek között bűnszervezetben elkövetett emberöléssel és fegyveres rablással vádolt 41 ember ügyét.

A szerteágazó bűnügyben az ügyész több vádlott esetében fegyház-, illetve börtönbüntetést kért jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett lopás, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás, aljas indokból elkövetett testi sértés, különösen nagy értékre elkövetett fegyveres rablás, illetve annak kísérlete, előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés, valamint felbujtás és lőfegyverrel, illetve lőszerrel való visszaélés miatt.

Súlyosbító tényezőnek nevezte, hogy a vádlottak bűnszervezetben követték el cselekményeiket. Az ügyész vádbeszéde szerint heten érdemelnének életfogytiglant, de mivel a legsúlyosabb bűncselekménnyel vádolt P. Sándor vádalkuja és vallomása alapján sikerült felgöngyölíteni a bűnszervezet szövevényes ügyeit, a vád nem kérte az életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabását.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.