Változó mértékben csökkentik áraikat az áramszolgáltatók

A Magyar Energia Hivatal (MEH) még a héten dönt az áramár-változtatási kérelmekről – közölte a hivatal szerdán. A nagy szolgáltatók eltérő mértékben csökkentik majd áraikat.• Júliustól öt százalékkal kevesebbet fizetünk az áramért

MNO
2010. 06. 02. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Átlagosan 2,62 százalékkal csökkenhet július elejétől az Elmű szolgáltatási területén a lakossági villamos energia ára, míg az ÉMÁSZ fogyasztóinak 9,71 százalékkal lesz olcsóbb az áram ára – jelentették be a szolgáltatók szerdán. Az E.ON közlése szerint a lakossági fogyasztóknak az I. tömbben 4,38 százalék, a II. tömbben 4,6 százalék lesz az árcsökkentés.

Az Elmű egy átlagos fogyasztója havi 145 forintot, egy átlagos ÉMÁSZ-ügyfél pedig havonta 575 forintot takaríthat meg a villanyszámláján. Egy kilowattóra áramért a díjmódosítást követően az Elmű területén 47,12 forintot, az ÉMÁSZ-nál pedig 46,80 forintot kell majd fizetni. Az egyes szolgáltatási területen eltérő árakat az eltérő műszaki feltételek és fogyasztói szokások okozzák. A díjcsökkentésre a beszerzési árak mérséklődése ad lehetőséget.

Az EDF Démász még nem közölte árváltoztatási szándékát.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.