„A médiahatóság feladata a közösség érdekeinek védelme” + Képriport

Szalai Annamária kiváló szakemberekkel dolgozó, emberközpontú médiahatóságot szeretne vezetni. Gyors és határozott szervezetátalakítást tervez a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság új elnöke. A szakember szerint az új magyarországi médiaszabályozást számos alaptalan vád érte. A közmédiumok megőrzik szakmai önállóságukat – tette hozzá Szalai.• Aláírta a médiát szabályozó törvényeket Schmitt Pál

MNO
2010. 08. 11. 11:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az újonnan létrejövő Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke szerdai sajtótájékoztatóján elmondta: a médiahatóság feladata a közösség érdekeinek védelme, s munkáját is ez a szándék fogja meghatározni.

Szalai Annamáriát szerdai hatállyal nevezte ki Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Hírközlési Hatóság és az Országos Rádió- és Televíziótestület összevonásával megalakuló Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság élére. Megbízatása kilenc évre szól.

A sajtótájékoztatón bemutatkozott Mátrai Gábor, az új médiahatóság hírközlésért felelős elnökhelyettese is.

Szalai Annamária gyors és határozott szervezetátalakítást tervez. Ugyanakkor az új médiahatóság vezetője szerdai sajtótájékoztatóján azt is közölte: az idei év átmeneti, mivel az Országgyűlés ősszel választja meg az Országos Rádió- és Televíziótestület utódjának is tekinthető médiatanács tagjait.

Független közmédiumok

A közmédiumok megőrzik szakmai önállóságukat, a nonprofit részvénytársaságok vezérigazgatóit ősszel nevezik ki – mondta Szalai Annamária. A közmédiumok vezetőinek kinevezése előtt az Országgyűlésnek meg kell választania a médiatanács tagjait, majd fel kell állnia a három kormánypárti, három ellenzéki és két a médiatanács által delegáltból álló Közszolgálati Közalapítványnak.

A vezérigazgatók személyéről – a médiatanács javaslatára – ez a kuratórium a dönt. Szalai Annamária kijelentette, hogy az Országos Rádió- és Televíziótestületnél kiszámíthatóbb munkát végző, a „csip-csup ügyek” helyett fontos, stratégiai döntésekkel foglalkozó médiatanácsot szeretne, amelynek tevékenységét a piaci szereplők nem tudják befolyásolni.

Szalai Annamária szerint „jól követhető, szervezett mozgás” következményeként kifogásolják egyes nemzetközi szervezetek az új magyarországi médiaszabályozást, ezért érte azt számos alaptalan vád. Véleménye szerint az offenzívát sértett, a változásokkal elégedetlen emberek szervezik külföldön.

Szalai Annamária arra is kitért, hogy a szabályozásnak nincs olyan eleme, amely centralizálná a hatalmat, a médiahatóság elnökét pedig számos európai országban a miniszterelnök vagy a szakminiszter nevezi ki.

Azzal kapcsolatban, hogy a médiát és a hírközlést szabályozó, kedden kihirdetett törvénycsomag miatt mindhárom ellenzéki párt az Alkotmánybírósághoz fordult, azt mondta: a testület döntését kellő tisztelettel veszi majd tudomásul.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.