Az új Széchenyi-terv keretében pályázhat a hévízi fürdő

Új pályázatot kell készíteni a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. európai uniós fejlesztésére, mivel a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) döntése értelmében a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség eláll a társaság fejlesztési projektjének finanszírozásától – közölte pénteken a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke.• Hévízi gyógyfürdő: visszavonták a fejlesztési támogatást

MNO
2010. 08. 27. 10:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Manninger Jenő – aki a Zala Megyei Közgyűlés elnöke is egyben – közleményében felidézte, hogy a Hévíz nemzetközi gyógyhely egészségturisztikai fejlesztése – új fürdő és terápiás centrum kialakítása elnevezésű kiemelt projekt támogatási szerződésétől elállt a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség (NYDRFÜ), mert a gyógyfürdő nem teljesítette a vonatkozó rendeletekben előírt feltételeket. A szerződéskötéstől számított 15 hónapon belül nem rendelkezett a kivitelezésre vonatkozó szerződéssel, és nem kezdte meg a beruházást.

A fejlesztési tanács elnöke hozzátette: bízik abban, hogy hamarosan újabb pályázat készül a gyógyfürdő támogatására, hiszen az új Széchenyi-terv kiemelt pontja az egészségturizmus fejlesztése. „Ehhez természetesen elengedhetetlen, hogy a gyógyfürdő várhatóan új vezetése precízen, a törvény által előírt határidők betartásával bonyolítsa a pályázatot” – fogalmazott.

Az NYDRFÜ csütörtökön közölte, hogy visszavonta a hévízi gyógyfürdő fejlesztéséhez nyújtott mintegy másfél milliárd forintos támogatását. Az 5 milliárd forint összköltségű projektet a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megvizsgálta, és „a támogatási szerződéstől való elállásra kérte fel a közreműködő szervezetet” – közölte a regionális fejlesztési ügynökség.

Vértes Árpád, Hévíz polgármestere a nonprofit kft. kisebbségi tulajdonosi képviselőjeként közleményében úgy reagált: a projektről a tulajdonosok többször egyeztettek, és a gazdasági válságra tekintettel korábban annak felülvizsgálatáról döntöttek, ez a folyamat pedig most is zajlik. „Ennek tudatában váratlanul ért bennünket a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség döntéséről kapott hír” – fogalmazott a város vezetője.

Hozzátette: ez a döntés lehetőséget teremt ugyanakkor arra is, hogy „az áprilisban megalakult Orbán-kormány által újraindítandó Széchenyi-terv keretében a társaság hazai pályázati források felhasználásával, az eddiginél magasabb támogatási intenzitás mellett pályázzon és valósítsa meg a már korábban elhatározott fejlesztéseket”.

A Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. 74 százalékban a magyar állam – vagyonkezelőként a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. –, 26 százalékban pedig Hévíz önkormányzatának tulajdonában áll.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.