Manninger Jenő – aki a Zala Megyei Közgyűlés elnöke is egyben – közleményében felidézte, hogy a Hévíz nemzetközi gyógyhely egészségturisztikai fejlesztése – új fürdő és terápiás centrum kialakítása elnevezésű kiemelt projekt támogatási szerződésétől elállt a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség (NYDRFÜ), mert a gyógyfürdő nem teljesítette a vonatkozó rendeletekben előírt feltételeket. A szerződéskötéstől számított 15 hónapon belül nem rendelkezett a kivitelezésre vonatkozó szerződéssel, és nem kezdte meg a beruházást.
A fejlesztési tanács elnöke hozzátette: bízik abban, hogy hamarosan újabb pályázat készül a gyógyfürdő támogatására, hiszen az új Széchenyi-terv kiemelt pontja az egészségturizmus fejlesztése. „Ehhez természetesen elengedhetetlen, hogy a gyógyfürdő várhatóan új vezetése precízen, a törvény által előírt határidők betartásával bonyolítsa a pályázatot” – fogalmazott.
Az NYDRFÜ csütörtökön közölte, hogy visszavonta a hévízi gyógyfürdő fejlesztéséhez nyújtott mintegy másfél milliárd forintos támogatását. Az 5 milliárd forint összköltségű projektet a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megvizsgálta, és „a támogatási szerződéstől való elállásra kérte fel a közreműködő szervezetet” – közölte a regionális fejlesztési ügynökség.
Vértes Árpád, Hévíz polgármestere a nonprofit kft. kisebbségi tulajdonosi képviselőjeként közleményében úgy reagált: a projektről a tulajdonosok többször egyeztettek, és a gazdasági válságra tekintettel korábban annak felülvizsgálatáról döntöttek, ez a folyamat pedig most is zajlik. „Ennek tudatában váratlanul ért bennünket a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség döntéséről kapott hír” – fogalmazott a város vezetője.
Hozzátette: ez a döntés lehetőséget teremt ugyanakkor arra is, hogy „az áprilisban megalakult Orbán-kormány által újraindítandó Széchenyi-terv keretében a társaság hazai pályázati források felhasználásával, az eddiginél magasabb támogatási intenzitás mellett pályázzon és valósítsa meg a már korábban elhatározott fejlesztéseket”.
A Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Nonprofit Kft. 74 százalékban a magyar állam – vagyonkezelőként a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. –, 26 százalékban pedig Hévíz önkormányzatának tulajdonában áll.
(MTI)

Milliárdos házak a magyar ingatlanpiacon – Szegeden is akad luxusotthon