„Egy kocsmában döntötték el, hogy őt félre kell állítani”

Hajdú László szerint az MSZP csúfos erkölcsi vereségre áll a XV. kerületben. Ehhez nem akar asszisztálni, ezért függetlenként indul. A politikus a köztévé Ma Reggel című műsorának a vendége volt. • Saját párttársai hazudnak róla? Nem indul az MSZP színeiben • Kizárnák a pártból a renitens szocialista polgármestert

MNO
2010. 08. 02. 11:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hajdú László szerint a probléma nem helyi, hanem egész Budapestre jellemző értékzavar, mely a szocialista párt jövőbeli megszemélyesítőinek kiválasztásában is megmutatkozik. Úgy véli, a személyek kiválasztásának szempontjai közt a szavazók véleményének is szerepet kellene játszania, nem csak a pártérdekeknek.

A politikus közvélemény-kutatásokra támaszkodva állítja azt, hogy a XV. kerületben a szavazók őt jobban elfogadnák, mint Tóth Imrét, a szocialista párt jelenlegi jelöltjét: 30 százalék a különbség a szocialista pártra és az ő személyére „leadott” voksok közt. Az MSZP-nek a jelen helyzetben nem a kispadra kellene ültetnie a góllövő embereit, hanem játszatni kellene őket – fogalmazott Hajdú.

A politikus állítása szerint hazugságokat terjesztenek róla. Hatalmas vagyonokat tulajdonítanak neki, noha a házát sem tudta felújítani és egy családtagjának sincs sem gazdasági vállalkozása, sem részvénye. Bécsben lévő panziókról vélnek tudni. Mint mondta, tudja, hogy ezeket a rágalmakat párttársai terjesztik, néven tudja nevezni a rágalmazókat. Hozzátette, hogy a rágalmak mind a kerület ázsiójának, mind neki személy szerint nagyon sokat ártottak.

Hajdú nem tud a Hagyó-vonalról

Arra a felvetésre, hogy őt a Hagyó-vonal szorította volna ki az MSZP-ből, mellyel a Horváth Csaba-féle vonal áll szemben, Hajdú László úgy reagált: a Budapest 23-as választókerületből valóban ki lett szorítva, de nem tudja, hogy ez Hagyó-vonal lett volna. A budapesti küldöttek és fontosabb káderek ennek a tagjai. Ezek a tagok nem a hivatalos fórumokon, hanem informális csatornákon egyeznek meg. 2008 május végén, Veresegyházon egy kocsmában döntötték el, hogy őt félre kell állítani. A párton belül azóta már sokszor reagált erre, de senki sem mert melléállni.

Azt is elismerte, hogy pártja és közte a feszültségek már a korábbi ciklusokban is fennálltak, ellenjelölteket állítottak ellene. A párton belül a helyi, vállalkozói körökhöz tartozó emberekkel van összetűzése – mondta. Hajdú szerint annak is lehet szerepe, hogy veje vesztegetési ügyben gyanúsított a kerületben. Ugyanakkor hozzátette, hogy lánya hivatalosan semmilyen formában nem kapott értesítést arról, miért van bent a férje.

Önnálóan indul az Együtt Újpalotáért

A politikus szerint a szocialista pártot mindig az őszinteség, a közösség, az összetartás jellemezte. Ebben jelentős változást érez, a párttagok már nem érzik jól magukat egymás közt, és ez a jövőre nézve nem sok jóval biztat.

Hajdú elmondta még, hogy kerületében 48 százalékos támogatottságot élvez, szemben a Fidesz jelöltjének 37 százalékával. Az MSZP jelöltjének népszerűsége nem is mérhető. Hozzátette, hogy mivel áprilisban nem engedték indulni, nem mutathatta meg, hogy a 13. kerületi Tóth Józsefhez hasonló eredményt ért volna el. Most viszont gyávaság lenne, ha nem indulna el. A kerület 14 körzetében az Együtt Újpalotáért nevű civil szervezet nevében mindenhol önálló jelöltet indítanak, listát is fognak állítani. Ez egy 20 civil szervezet támogatását élvező szövetség.

(Ma Reggel)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.