Németh Sándor, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője elmondta, hogy a várakozásokat jelentősen alulmúlta a japán bruttó hazai termék (GDP) második negyedéves alakulása. A japán gazdaság növekedése 0,1 százalékra lassult a második negyedévben az első negyedévhez viszonyítva a japán kormány hétfői közlése szerint.
A japán ütem éves szintre átszámolva a hazai össztermék 0,4 százalékos növekedését jelenti. Az elemzők 2,3 százalékos éves szintre számolt ütemet jósoltak az első negyedévi 4,4 százalékos többlet után.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír elemzője szerint viszont könnyen lehet, hogy a fejlett piacokon tragikusra sikeredett előző hét után ez a hét a visszapattanásé lesz. Ebben az esetben pedig az OTP is beszállhat az emelkedésbe. A többi vezető részvény esetében inkább „nyári mozgásképtelenséget” vár a szakértő.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 189,48 pontos, 0,85 százalékos csökkenéssel 22 074,46 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 13,5 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények az OTP kivételével estek az előző napi záráshoz képest. A Mol 200 forinttal, 0,99 százalékkal 20 100 forintra csökkent 1,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 17 forinttal, 0,34 százalékkal 4957 forintra erősödött, forgalmuk 9,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,75 százalékkal 665 forintra esett, forgalma 458,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 930 forinttal, 2,03 százalékkal 44 900 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
(MTI)

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség