Mintaértékű, harmincmilliárdos beruházás Dunaföldváron

Százhúsz millió eurós, azaz több mint 30 milliárd forintos költséggel épül bioetanol üzem Dunaföldváron. A gyár indítását a jövő év végére tervezik.

MNO
2010. 08. 24. 9:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Tizenhat éve vagyok a város polgármestere, összeszámoltam, lényegesen kevesebb volt az értéke az ez idő alatt megvalósult összes beruházásnak, mint ennek az egyetlennek” – mondta Nagy Gáborné, Dunaföldvár polgármestere hétfőn, a bioetanol üzem alapkőletétele alkalmából rendezett ünnepségen, amely maga is méltó volt a beruházás jelentőségéhez.

Amerikai és ír üzletemberek, országgyűlési képviselők, önkormányzati és gazdasági szereplők népes tábora hallgatta meg a köszöntőket. Nagy Gáborné házigazdaként elsőként szólva kiemelte, hogy óriási lehetőség ez, és nagy hatással lesz a városra. „Itt most meggyőződtem róla, hogy jó döntés volt, annyi jó vonatkozása van, amiről magam sem tudtam eddig” – tette hozzá a megyei hírportál érdeklődésére.

Az önkormányzat és a polgármesteri hivatal mindent megtett, hogy segítse a zökkenőmentes ügyintézést, amiben előremozdulást jelentett az, hogy a kormány kiemelt beruházássá minősítette a fejlesztést. V. Németh Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára emlékeztetett arra, hogy a kormány eltökélt a zöldenergia fejlesztése iránt, ezért választotta azt a júliusban meghirdetett új Széchenyi-terv egyik fókuszterületének. Hozzátette, fontos szempont az is, hogy a beruházás munkahelyeket teremt, ami szintén összecseng a kormány elképzeléseivel.

Budapesttől 100 km-re, a Dunához közel épül meg a csúcstechnológiájú bioetanol üzem, melynek makettjét is bemutatták az alapkő-letételi ünnepségen, ahol elhangzott, hogy a bioetanol – melynek gyártását a jövő év végén kezdik meg – tiszta, környezetbarát, fellendíti a térség gazdaságát, ígéretes jövőt teremt a környékbeli családok számára.

Magyarországon 2008-ban 150 millió liter bioetanolt állítottak elő összesen. „A dunaföldvári üzem tervezett kapacitása évi 240 millió liter, ezért a városnak fontos helye lesz az európai energiaipar térképén” – mondta a Pannonia Ethanol Zrt. elnöke, Mark Turley. Hozzátette, a beruházás hozzájárul az EU azon törekvéseihez is, hogy energiafüggetlenné válhassunk a közlekedési szektorban.

A létesítményben csúcstechnológiát alkalmaznak, és az egyik legtisztább etanolt gyártják majd Európában.

(teol.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.