A Dél-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság csütörtökön közleményben arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az úgynevezett Oldi öblözet projekt keretében a töltést a horvát határtól a gyűrűspusztai gátőrházig magasították és erősítették meg, amihez 150 ezer köbméter földet használtak fel.
A Dráva bal parti árvízvédelmi töltéseit legutóbb az 1980-as években fejlesztették. Az töltés alacsonyabb volt az előírtnál, így nem minősült elég biztonságosnak. A fejlesztésre emellett azért is szükség volt, mert a Dráván levonuló árvizek hevessége miatt az előrejelzés időelőnye rövid, a védekezési lehetőségek korlátozottak, a vízgyűjtő terület döntő része pedig a határokon túl helyezkedik el, ami tovább növeli a kiszolgáltatottságot.
A beruházás eredményeképpen mostanra jelentősen nőtt a hátrányos helyzetű Siklósi kistérség 7 településén élő több mint 5 ezer lakos árvízi biztonsága – áll a közleményben. A vízügyi igazgatóság utalt arra is, hogy a Dráva felső szakaszán mintegy 3 milliárd forintból a Drávaszabolcs-Kémes öblözet projekt keretében a közeljövőben mintegy 20 kilométer hosszú árvízvédelmi töltést építenek majd, s ez további 11 településen növeli az árvíz elleni védettséget. A Dráván az utóbbi száz év legmagasabb vízállását 1972. június 19-én mérték, ekkor Barcsnál 618 méteren tetőzött a folyó. Azóta 1975-ben mértek hasonlóan magas vízállást.
(MTI)

Óriási változás jön a gyógyszertárakban