A közelmúltban lezárult projektben magyar oldalról a Fertő-Hanság Nemzeti Park és a Nyugat-magyarországi Egyetem Vadgazdálkodási és Gerinces Állattani Intézete vett részt. A programot a Pozsonyi Kerület közigazgatási egysége vezette.
A program keretében végzett monitoring az érintett térségben lévő vizes élőhelyek és különös tekintettel a Mosoni-síkon található túzokfaj védelmét szolgálja – ismertette Pellinger Attila. Hozzátette: ennek eredményeként összehangolt adatbázist létesítenek az európai jelentőségű védett túzokfajról. A túzokfélék családjának ritka, fokozottan védett tagja a nagy túzok Magyarországon él, a nagy kiterjedésű füves pusztákat kedveli, amilyen a mosoni-sík, a magyar-osztrák-szlovák hármas határ mentén, ahol a fokozott védelem az egyedek számának gyarapodását hozta magával.
A projekt keretében lehetőség nyílt a helyi védett területekre vonatkozó intézkedések kölcsönös megismerésére, összehangolására. Különös figyelmet fordítottak a Natura 2000 európai hálózathoz tartozó területekre.
(MTI)

Durva fertőzéseket hordozhatnak hordozhatnak a galambok