Bemutatják a 3D-s nyomtatást

Százötven kiállítóval 8 ezer négyzetméteren megnyílt az innoLignum Erdészeti és Faipari Kiállítás és Vásár csütörtökön Sopronban.

MNO
2010. 09. 09. 14:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A háromnapos eseményen az erdőgazdálkodás és a faipar területén tevékenykedő vállalkozások, szervezetek innovatív termékeket és szolgáltatásokat mutatnak be – mondta Pakainé Kováts Judit egyetemi docens, a szervezők egyike. A kiállításhoz szakmai konferenciák kapcsolódnak, így szó lesz egyebek között a faanyagnak a klímavédelemben betöltött szerepéről, a hulladék-hasznosításról és a faenergetika racionalizálásáról.

A 3D-s technológiát is bemutatják


A hazai gyártókon és szolgáltatókon kívül német, szlovák, osztrák cégek is felvonultatják kínálatukat a szakkiállításon, amely lehetőséget ad az új tudományos eredmények ismertetésére is. A fafeldolgozás és a klímavédelem összefüggéseivel foglalkozó konferencia mellett a soproni központú Nyugat-magyarországi Egyetem oktatói, kutatói a faipar számára kidolgozott innovatív technológiákról és termékekről számolnak be. Mindkét témakört az egyetem faipari mérnöki kara kutatja a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) projekt keretében.

Az egyetem Erdő- és Fahasznosítási Egyetemi Tudásközpontja a legújabb tevékenységi kör, a 3D Tech Laboratórium szolgáltatásainak bemutatásával debütál a kiállításon. A bemutatókon az érdeklődők közelebbről megismerkedhetnek a 3D szkennelés és a 3D nyomtatás technológiájával, a mechatronikával. A tudásközpont a nyugat-dunántúli régió erdészeti és faipari szellemi központjaként vezető szerepet kíván betölteni a térség innovációjában. Ennek elősegítésére hároméves, 1,6 milliárd forint összköltségű kutatás-fejlesztési projekt indult tavaly tavasszal a Gazdaság-fejlesztési Operatív Program támogatásával. A tudásközpont nonprofit kft. célja olyan ipari kapcsolattartó koordinációs tudás és technológia-transzfer szolgáltató szervezet működtetése, amely magas színvonalú kutatás-fejlesztést tesz lehetővé.

A fával kapcsolatos ismeretek bővítésében a Magyar Amatőr Faesztergályosok Klubja is közreműködik a kiállításon. A klub tagjai a hagyományos faesztergálási technikák alkalmazásával bizonyítják, hogy a fahulladéknak tekintett anyagból is lehet különleges tárgyakat alkotni.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.