Ignácz: A rendőri vezetés szándékosan nem védte meg az MTV székházát + Képriport

Tartja magát Ignácz István nyugalmazott rendőr tábornok a nevével fémjelzett jelentésben megfogalmazott véleményéhez, miszerint 2006. szeptember 18-án a rendőri vezetés szándékosan nem védte meg az MTV székházát, és ezzel kiszolgáltatta a rendőröket a tömeg dühének. Gulyás Gergely szerint az elhangzottak alapján felvetődik, hogy „a rendőrség nem nem tudta, hanem nem is kívánta a televízió székházát megvédeni”.• „Megkerülhetetlen büntetőjogi felelőssége” van Gergényiéknek • Szilvásynak az utolsó pillanatban inába szállt a bátorsága

MNO
2010. 09. 08. 9:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gulyás Gergely szerint felvetődik, hogy 2006 őszén a rendőrség nemcsak nem tudta, de nem is kívánta megvédeni a Magyar Televízió székházát. A jogsértéseket vizsgáló albizottság elnöke szerint Ignácz István, a történteket vizsgáló rendőri vizsgálóbizottság vezetőjének meghallgatása után az derült ki, hogy nem rendőri, nem rendőrszakmai, hanem politikai döntés született, amikor a rendőrség választási nagygyűlésnek minősítette a szeptember 17-vel kezdődő demonstrációkat. Hangsúlyozta: az elmondottak alapján kijelenthető, hogy a székházostromnál a rendőri szakmai hibáknak „olyan kritikus tömegével találkozhatunk, ami indokolttá teszi azt a feltételezést, hogy ne csak szakmai hibákban keressük a tévészékház megvédésének az elmulasztását”. Mint fogalmazott, ez alapján felvetődik, hogy „a rendőrség nem nem tudta, hanem nem is kívánta a televízió székházát megvédeni”. (mti)


A volt Pest megyei rendőrfőkapitány a 2006. őszi jogsértéseket vizsgáló bizottság szerdai ülésén az illetékes rendőri vezetőkkel szemben azt állítja: a rendőrség fel volt készülve a látszólag váratlan helyzetre, és megvoltak a kommunikációs eszközei is annak kezelésére.

Ignácz István azt is elmondta, hogy az MTV ostromát megelőző napon a rendészeti miniszter személyesen tájékozódott a Kossuth téren, illetve Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány azon az estén is onnan irányította az eseményeket. A volt Pest megyei rendőrfőkapitány szerint a rendőri vezetésnek minden eszköze megvolt arra, hogy megvédjék a köztévé székházát, és ne sérüljön meg több mint kétszáz rendőr. Ignácz István szerint szakszerűtlenségek sora történt, ötletszerű volt a műveleti terv kidolgozása, nem állt rendelkezésre négy csapatszázad, négyfélre rádiórendszert használtak, ilyen körülmények között – mint fogalmazott – „halálra volt ítélve a rendőri intézkedés”.

A nyugalmazott rendőr vezérőrnagy számos ponton egyetértett a bizottság tagjaival, például amikor Gaudi-Nagy Tamás jobbikos alelnök arról beszélt, hogy tárgyalni és megegyezni kellett volna az MTV-nél a petíció beolvasását követelő tömeggel, vagy amikor Révész Máriusz (Fidesz) kifejtette, hogy külső szemlélő számára úgy tűnik, mintha néhány rendőrt odadobtak volna martalékul a többezres tüntető tömegnek, és kétséges, hogy valóban meg akarták védeni a székházat.

Olyan fokú dilettantizmus, ami már szándékosságot sejtet – értékelte a történteket Révész Máriusz, mire a nyugalmazott rendőr tábornok úgy reagált: „Tökéletesen így van, egyetértek önnel”. „Az összeesküvés-elméletet bizonyítja, hogy a riadót másfél órás késéssel rendelték el” – vetette fel a kormánypárti honatya, mire Ignácz úgy reagált: ezt még inkább alátámasztja, hogy a Rendészeti Biztonsági Szolgálat nem is tudott a műveleti tervről, a vezetője pedig tőle és egy másik szerv vezetőjétől 2006. szeptember 18-án késő este telefonon szerzett tudomást az MTV székházánál kialakult helyzetről.

A fegyelmi felelősséget firtató kérdésre válaszolva azt mondta: a jelentés az internetről letölthető, és bár anonimizálva van, abból a felelősségi kör pontosan körbehatárolható.

(Hír TV, mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.