Összekötötték Veszprém látványosságait

Megtartották Veszprémben a Kolostorok, kertek a vár tövében elnevezésű, 1,1 milliárd forint költségű városfejlesztési projekt műszaki átadását kedden.

MNO
2010. 09. 28. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Schmidt István, a veszprémi önkormányzat városfejlesztési irodájának vezetője az MTI-nek elmondta, hogy az egy évvel ezelőtt elkezdődött fejlesztés 12 hektárnyi területet érintett. A projekt célja az volt, hogy összekapcsolja a város látványosságait, és ezzel növelje Veszprém idegenforgalmát.

A vár alatt, a Betekints-völgyben megújult négy műemléki épület, köztük az Árpád-kori apácakolostor, a Margit-romok és a Jezsuita templom. Az utóbbiban kiállítások és hangversenyek is tarthatók a jövőben. Körülötte szabadtéri közösségi tereket alakítottak ki, ahol különböző összejövetelek, ünnepségek, koncertek rendezhetők. A 2,5 kilométer hosszú útvonal mentén sétányokat, parkokat, kerékpárutat, dísztavat, vízilabirintust, játszóteret, valamint parkolót is építettek.

Az 1,1 milliárd forintos fejlesztési összegből 860 milliót tesz ki az uniós támogatás, a többi pénzt a város biztosította a projekt megvalósításához – mondta Schmidt. Közölte: a 2,5 kilométernyi útszakaszra „felfűzött” fejlesztéseket új úttal, kerékpárúttal és sétánnyal kapcsolták az állatkert előtti térhez. Ezzel lényegében összekötötték a várat, a Séd-völgyet, a Betekints-völgyet és a vadasparkot. Az irodavezető elmondta, hogy megújították a Szent István Völgyhíd kilátóját is, alatta a Séd-patakon új híd épült, a közelben pedig közpark, pihenő, valamit egy diszkút létesült.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.