Ötödik országos gyűlésére készül a Nemzeti Fórum

Szombaton tartja ötödik országos gyűlését a Nemzeti Fórum; a rendezvényen bemutatják az egyesület polgármesterjelöltjeit – mondta Lezsák Sándor, az Országgyűlés fideszes alelnöke, a Nemzeti Fórum elnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. Mint mondta, az országos gyűlésen tisztújítás is lesz.

MNO
2010. 09. 08. 11:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az újságíróknak kiosztott háttéranyag szerint a tagság elnöknek újra Lezsák Sándort jelölte, aki szombaton beszámol a Nemzeti Fórum helyzetéről, programjáról. Az ötödik országos gyűlésen a Nemzeti Fórum választott képviselői és mások mellett V. Németh Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára és Font Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke adnak tájékoztatást szakterületük helyzetéről – közölte Lezsák Sándor.

Az egyesület elnöke beszélt arról is: a Nemzeti Fórum a lakiteleki rendszerváltó kezdet és az MDF klaszikussá vált hagyományait viszi tovább és politikai egyesületként a nemzeti ügyeket mozgalmi eszközökkel szolgálja. Hozzátette: a Nemzeti Fórum kiemelten fontosnak tartja az elmaradt történelmi igazságtétel megnyugtató rendezését, Klebelsberg programját a tanügyben, a hungarikumokat, a tanyatörvényt, a szórványmagyar területek és a diaszpóra támogatását.

Lezsák Sándor úgy fogalmazott: a kétharmados parlamenti többséggel új politikai erőtér született. Hozzátette: a Nemzeti Fórum a Fidesz-KDNP szövetségeseként készül az önkormányzati választásra.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.