A vízszint csökkentése azért indokolt, hogy elhárítsák a téli időjárásból fakadó veszélyeket, és megakadályozzák a tavon kialakuló jégtakaró partrombolását – tette hozzá a szakember. Tájékoztatása szerint a Tisza-tavat várhatóan október 25-én kezdik el apasztani, és a vízszintcsökkentést november közepén fejezik be.
A csökkentés üteme az első két napon 10-10 centiméter, lesz, majd következő napokban a meteorológiai helyzet és a halvándorlás figyelembevételével 7-8 centiméter között változik. A Tisza-tó téli vízszintje több mint 1 méteres vízszintcsökkentés után a Kisköre-felső vízmércénél 610 centiméter körül mozog.
A Köti-kövizig a tározótó vízszintcsökkentési ütemét a horgászegyesületek, a szabadtéri vízi létesítményeket üzemeltetők, a vízi rendőrség, valamint több hatóság és turisztikai szervezet véleményét figyelembe véve határozta meg. A tavaszi vízszint emelésének várható időpontja március közepe-vége, a hidrometeorológiai helyzet figyelembevételével.
(MTI)

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség