Belehalt a gombamérgezésbe

Gombamérgezésben meghalt egy beteg a kaposvári kórházban – erősítette meg több helyi hírportál információját Varga Csaba, a Kaposi Mór Oktató Kórház Sürgősségi Betegellátó Centrum vezetője szerda este.

MNO
2010. 10. 06. 18:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főorvos tájékoztatása szerint a mérgezést gyilkos galóca okozta; a múlt hét csütörtök óta a kórházban ápolt beteg mája és veséje olyan súlyosan károsodott, hogy már nem tudták megmenteni az életét. Varga Csaba közölte: jelenleg egy házaspár élete van még veszélyben, ők is gyilkos galócát ettek.

Az elmúlt másfél hét alatt kilenc ember került a kaposvári kórházba gombamérgezés miatt, közülük életveszélyes állapotban azok vannak, akik gyilkos galócát fogyasztottak. Egyik közülük az a beteg, aki szerdán meghalt.

A centrum vezetőjének elmondása szerint kedden újabb három, ezúttal enyhébb lefolyású gombamérgezéssel kerültek kórházba betegek. Ők csak enyhén mérgező gombát fogyasztottak – tette hozzá Varga Csaba, aki ezúttal is felhívta a figyelmet arra, hogy szakértői vizsgálat nélkül életveszélyes felelőtlenség gombát fogyasztani.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.