Hónapokon belül növekedési pályára állhat az építőipar

Az eddigi tendenciák alapján jövő év elejétől már növekedési pályára kerülhetne az építőipar, ugyanakkor a megkötött szerződések állománya nem ad okot a bizakodásra, különösen aggasztó, hogy ez év augusztusában 35,4 százalékkal kevesebb új szerződést kötöttek, mint egy évvel korábban – mondta Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) alelnöke a Világgazdaságnak.

MNO
2010. 10. 18. 5:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap hétfői számában megjelent interjúban Koji elmondta, hogy az ÉVOSZ számításai szerint az év egészében a termelés 10 százalékkal lesz alacsonyabb szintű, mint tavaly. Ez az ágazat utolsó jó évéhez képest 40 százalékos elmaradást jelent, a lakásépítési szektor pedig 60 százalékos piacvesztést szenvedett el. Koji a közmegrendelések újraindulásában látja a kivezető utat. Ám, mint mondta – a tervezési időszakoktól függően –, a nagy állami beruházásokról leghamarabb október végén, november elején lehet döntésre számítani, az önkormányzatok pedig jövő év február–márciusában határozhatnak az elindítandó munkákról – írja a lap.

Az új Széchenyi-terv épületfelújítási, otthonteremtési, energetikai programjaiban is lát fantáziát a szakma, de a döntések meghozatalától a tényleges kivitelezés elkezdéséig csaknem egy teljes év telik el, vagyis az építőipar egyhamar nem evickél ki a válságból. Így legfeljebb a jövő év második felében kezdődhet meg az ágazatban az élénkülés Koji szerint.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.