Újra a siker útján a Győr

Az utóbbi hetek vesszőfutása után ismét nyert a Győr, mégpedig hazai pályán a Kecskemét ellen a Monicomp Liga 12. fordulójának szombati játéknapján. Otthon győzött a Ferencváros és a Vasas is, a ZTE az MTK vendégeként, a Pápa pedig Siófokon szerzete meg a három pontot. A fordulót a holnapi Újpest–Paks találkozó zárja.

Pintér Patrick
2010. 10. 30. 19:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

FERENCVÁROSI TC–SZOLNOKI MÁV FC 1-0 (0-0)
Budapest, Albert-stadion, 5000 néző. Vezette: Berger.
FTC: Haber – Adriano, Csizmadia, Rodenbücher – Andrezinho, Schembri (Morales, 68.), Maróti, Józsi (Tóth B., 55.), Rósa D. (Sztanics, 75.) – Miljkovic, Heinz. Vezetőedző: Prukner László.
Szolnok: Rézsó – Molnár Z., Sztanisics, Pető, Cornaci – Szalai, Balogh – Remili, Pisanjuk (Ngalle, 65.), Vörös – Koós (Tchami, 70.). Vezetőedző: Simon Antal.
Gólszerző: Rodenbücher (62.).
Kiállítva: Sztanisics (90.).

A Fradi végig kézben tartotta a mérkőzést, már az első félidőben is többször a szolnoki védelem mögé tudtak kerülni a zöld-fehér támadók. Rósa Dénes léc alá tartó lövését Rézsó védte bravúrral a 14. percben, majd ugyanez a két játékos volt a főszereplő a 38-ban is, amikor Rósa ollózását ismét hárította a szolnoki kapus. Rézsó Heinz helyzeténél is remek érzékkel hárított, majd a szünet után is bravúrok egész sorát mutatta be. Schembri fejesénél ugyan már verve volt, de szerencséjére a máltai csatár fölé fejelt. A 62. percben azonban már ő is tehetetlen volt, amikor Tóth Bence szabadrúgása után Rodenbücher bólintott a léc alá (1-0).

Rézsó Heinz löketénél is a helyén maradt, a cseh sztár pedig elkapkodta a lehetőséget, kapásból mellé durrantott. Nagy volt tehát az FTC nyomása, de a végén mégis pontot szerezhetett volna a vendégcsapat, ám Tchami lövése egy védőről a kapu mellé szállt. Sztanisics kiállítása a 90. percben már nem osztott nem szorzott, miként Tóth Bence felső lécet érintő lövése sem, a hazai együttes megérdemelten nyert.

MTK BUDAPEST–ZALAEGERSZEGI TE FC 3-4 (0-3)
Budapest, Hidegkuti-stadion, 1000 néző. Vezette: Szilasi.
MTK: Szatmári – Vukmir, Szekeres, Gál (Ladányi, sz.), Vadnai – Vukadinovics, Pátkai, Szabó Á. (Könyves, sz.), Kanta J. – Pál, Tischler (Eppel, 76.). Vezetőedző: Garami József.
ZTE: Vlaszák – Varga R., Miljatovic, Panikvar, Szalai – Turcsik, Horváth A. (Illés Gy., 52.), Kamber, Balázs Zs. (Barna, 69.) – Rajcomar, Simon A. Vezetőedző: Csank János.
Gólszerző: Könyves (54.), Ladányi (65.), Eppel (85.), ill. Balázs Zs. (11.), Simon A. (36.), Rajcomar (43. – 11-esből), Panikvar (89.).

Nagyon jól kezdett a Zalaegerszeg a Hidegkuti-stadionban, Balázs Zsolt már a 11. percben kihasználta a hazai védők hibáját, majd Simon Attila váltotta gólra Kamber passzát, végül az utóbbi ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Rajcomar értékesítette. A háromgólos előny túlzottan is magabiztossá tette a vendégeket, a budapesti kék-fehérek viszont a szünet után nagy erőket mozgósítva egyenlítettek. Könyves után Ladányi bombagólja, majd Eppel következett, így a véghajrára maradt a döntés. A szerencse végül a ZTE-nek kedvezett, Panikvar remek egyéni megmozdulás után Szatmári hálójába lőtt, így 4-3-ra nyert a Csank-csapat. Ismét egy utolsó pillanatban szerzett találattal.

VASAS–HALADÁS 2-1 (1-1)
Budapest, Illovszky-stadion, 500 néző. Vezette: Fábián.
Vasas: Végh – Balog Zs., Mileusznics, Gáspár, Polényi – Bakos (Cs. Pavicsevics, sz.), Arszics, Mundi (Hrepka, sz.), Németh N. – Lázok, Pancsava (Beliczky, 61.). Vezetőedző: Komjáti András.
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Korolovszky, Tóth P. – Simon Á., Nagy G., Irhás, Sipos N. (Rajos, sz.) – Kenesei K., Oross (Fodrek, 74.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Gólszerző: Pancsava (27.), Németh N. (91.), ill. Sipos N. (24.).

Egy tetszetős Oross-Sipos akció végén utóbbi szerezte meg a vezetést a Haladásnak, ám a szombathelyiek előnye mindössze három percig volt életképes, ekkor jött a Győrből kölcsönzött Pancsava és Rózsa kapujába lőtt (1-1). Az MTK–ZTE találkozójához hasonlóan az Illovszky-stadionban is csak az utolsó percben dőlt el a három pontsorsa, ekkor Németh Norbert egy kapu előtti kavarodás végén belőtte a Vasas győztes gólját. Az élet visszaadta azt, amit az előző körben elvett az angyalföldiektől Zalaegerszegen.

BFC SIÓFOK–LOMBARD FC PÁPA 0-1 (0-0)
Siófok, Révész Géza utca, 500 néző. Vezette: Veizer.
Siófok: Molnár P. – Márton, Fehér Zs., Graszl K., László – Roni, Ludánszki, Tusori (Délczeg, 62.), Lukács T. (Ivancsics, 57.) – Honma, Sowunmi. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István.
Pápa: Szűcs L. – Takács P., Supic (Tóth G., 34.), Farkas A., Németh M. – Heffler N. (Quintero, 72.), Gyömbér, Rebryk – Abwo, Bárányos, Marics. Vezetőedző: Véber György.
Gólszerző: Marics (52.).

Goran Marics az előző fordulóban igazi bombagólt lőtt az Újpest ellen, ezzel növelte akkor kétgólosra a Pápa előnyét. Szombat este a Siófokon is betalált, s bár a mostani nem volt olyan látványos, mint a Balajcza kapujába megeresztett bomba, fontosságát illetően aligha marad el mögötte. A vendégek ugyanis ezzel győztek a Balaton-partján.

GYŐRI ETO FC–KECSKEMÉTI TE-ERECO 2-1 (2-1)
Győr, ETO Park, 2500 néző. Vezette: Andó-Szabó.
Győr: Radoszavljevics – Djordjevics, Sztanisics, Fehér Z., Szabó O. (Völgyi, 15.) – Tokody (Ganugrava, 87.), Koltai (Sarasenidze, 62.), Pilibaitis, Trajkovics – Ceolin, Bugerra. Vezetőedző: Pintér Attila.
KTE: Ribánszki – Alempijevics, Némedi, Balogh B., Mohl – Csukics (Dosso, 80.), Litsingi, Szavics (Ebala, 63.), Bori (Csordás, 80.) – Foxi, Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
Gólszerző: Pilibaitis (18. – 11-esből), Bugerra (38.), ill. Némedi (45+1. – 11-esből).

Határozott támadásokat vezetve már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a Győr, Bugerra emelését már a 2. percben a gólvonal elől kellett menteni a kecskeméti védőknek, majd Ceolin lövése kelthetett riadalmat a vendég drukkerekben. A kihagyott helyzetek után végül egy büntetőből szerzett vezetést az ETO, Trajkovics buktatásáért megítélt tizenegyest Pilibaitis lőtte a kapuba. Húsz perc múlva jött a második, Ceolin mintaszerű beadását Bugerra továbbította a hálóba. Hogy ne dőlhessenek hátra elégedetten a hazai szurkolók a szünetben, arról Pilibaitis gondoskodott, aki Tökölit rántotta le büntetőterületen belül, a 11-esből Némedi szépített.

A második félidőben továbbra is a Győr támadott, Bugerra majd Ceolin is a kapufát találta telibe látványos fejessel. A Kecskemét azonban a végén könnyen egyenlíthetett volna, előbb Dosso lőtt fölé, majd Litsingi életerős lövését védte Radoszavljevics.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.