Verhás Attila tulajdonos, Siófok egyik legrégebbi vendéglátósa megerősítette a hírt: huszonegy évnyi működtetés után bezárta, eladja a vendéglőt. A közel száz éve Fogasként ismert étterem a sokadik olyan üzlet a belvárosban, amelyik kénytelen bezárni. Kávézók, pizzériák dobták be a törülközőt, sőt a másik patinás hely, a Csárdás étterem is, amióta elkezdődött a pláza építése és a siófoki belvárost gyakorlatilag „kivonták a forgalomból”. A bezárt üzletek üzemeltetői azt mondják: elfogyott a tőkéjük, így aztán idejük sincsen kivárni, hogyan alakul majd át a városközpont a pláza és az új főtér elkészülte után.
Ezzel merőben ellentétes, amibe a város másik régi vendéglőse, Majoros János vágta a fejszéjét. Egy éve karácsony előtt égett porig a nádfedeles siófok-széplaki Piroska csárda és Majoros János most újjáépíti. „Ez egyben talán válasz is azoknak a rosszindulatúaknak, akik szerint magam gyújtottam föl, akik biztosítási csalást emlegettek” – mondta a Sonline.hu-nak Majoros.
„Kezdettől az újjáépítésben gondolkodtam, noha sokan le akartak beszélni. Én azonban látok még fantáziát a vendéglátásban, mert bízom magamban és a családomban. Tudom, hogy sorra zárnak be a vendéglátó egységek, én meg most építek újat. Az egyik fiam is ezt a szakmát választotta, a feleségem is besegít, attól tehát nem kell tartanom, hogy magamra maradok. Piroska fogadó, ez lesz a neve, mert szálláshelyek is lesznek és rendezvényekre is alkalmassá tesszük. Persze nem nádtetős lesz, a régi búbos kemence azonban marad, sőt a bejárat, a fogadótér is ezt stilizálja majd” – tette hozzá Majoros János.
(sonline.hu)
100 év után bezár a Fogas
Profilváltás miatt a berendezést kiárusítjuk – tették ki a feliratot kedden a siófoki belváros patinás éttermére, a Fogasra.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!