Egymilliárdból újult meg a fürdő

Egy több éve tartó építkezéssel valósult meg Cserkeszőlőn az a gyógyfürdőfejlesztés, amelynek révén bővültek a téli üzemeltetés lehetőségei, megszüntetve a szezonalitást, és újabb munkahelyek jöttek létre a foglalkoztatási helyzet javítására – mondta Horváth Endre, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára a Szolnok megyei településen a beruházás keddi, ünnepélyes átadásán.

MNO
2010. 11. 30. 19:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fedett téli termál-élményfürdő az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében, az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg kereken egymilliárd forintért.

A helyettes államtitkár beszédében jelezte: a kormány a jövőben is támogatja a gyógyvízhez kapcsolódó fejlesztéseket. Így többek között üdvösnek tartaná, ha az arra alkalmas gyógyvizeket kozmetikumok előállításához használnák fel, vagy az eddiginél jobban hasznosítanák a gyógyvíz geotermikus energiáját. Támogatásra méltók azok a műszaki megoldások is, amelyek a még kellő hőfokú termálvízzel a zöldséges fóliasátrak fűtését biztosítanák – tette hozzá.

Szokolai Lajos polgármester elmondta: a cserkei termálvíz léte a kőolajkutatásnak köszönhető, és a helybéliek már az 1940-es évek végétől élvezték gyógyító hatását. Az 1950-es évek közepén épült régi fürdő évtizedeken át állami tulajdonban volt, és csak a rendszerváltás után került az önkormányzathoz. Attól kezdve egymást követték a létesítménykorszerűsítések, elkészült egy egészségügyi centrum, egy élménymedence, egy tanmedence, egy párját ritkító ponyvacsúszda, valamint egy vízforgató rendszer.

A már nemzetközi viszonylatban ismert fürdő újabb beruházását 2008-ban, a regionális fejlesztési tanácsnál sikeresnek minősített pályázatuk alapozta meg. A projekt elszámolható költsége 903 millió forint, ebből a támogatás mértéke 451 millió forint.

Megépült egy összesen 943 négyzetméter vízfelületű gyógymedencerendszer, a fürdőben a fedett terület nagysága megközelíti a kétezer négyzetmétert. A háromszintes épület alagsorában 1200 személyes öltöző, 300 négyzetméteres fitneszterem, valamint a gépészeti berendezések kaptak helyet. A földszinti fürdőtér két gyógy-, egy-egy gyermek-, élmény- és tanmedencével, valamint egy jacuzzival rendelkezik. A felső szinten nyugágyas pihenő és vendéglátó egység szolgálja a fürdőzőket.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.