Javulni fog a levegő minősége

A jövő héten változékony idő lesz, többször csapadékkal, megélénkülő széllel, ez pedig nem kedvez a légszennyező anyagok „feldúsulásának” – mondta Csonka Tamás, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) veszélyjelző meteorológusa az MTI-nek szombaton.

MNO
2010. 11. 06. 15:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felidézte: a hét elején és közepén anticiklon alakította Magyarország időjárását, csendes, nyugodt idő volt kevés felhővel, ezért az ország több pontján is megnőtt a levegőben a szálló por koncentrációja. (Csütörtökön Budapesten és az ország más nagyvárosaiban is szinte mindenhol meghaladta az egészségügyi küszöbértéket a szálló por koncentrációja, Debrecenben, Miskolcon, Nyíregyházán és Pécsett a kétszáz százalékot, vagyis a határérték kétszeresét is meghaladta a 24 órás átlag érték.)

Mostanra azonban az ország északi részén már nyugati-délnyugati irányból megélénkült a légmozgás, s ez érezhetően javította a levegő minőségét is – jegyezte meg Csonka Tamás. A jövő héten változékony idő lesz, többször csapadékkal, megélénkülő széllel. Eleinte enyhe levegő érkezik az országba, ami csütörtökön északias áramlássá változik. Akkor hidegebb levegő áramlik be a Kárpát-medencébe, ezek a légköri viszonyok pedig már nem kedveznek majd a légszennyező anyagok „feldúsulásának” – tette hozzá.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.