A fejlesztést 900 millió forintos uniós támogatással, nagyobbrészt önerőből valósította meg a fürdőt üzemeltető, önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaság. A beruházással több mint hatezer négyzetméterrel, 15 500 négyzetméterre nőtt a fürdőépület alapterülete, valamint 1235 négyzetméterrel, 5535 négyzetméterre bővült a vízfelület.
Bánki Erik hangsúlyozta: 2002-ben a Széchenyi-terv kétmilliárd forintos támogatásban részesítette a sárvári fürdő megépítését, a négymilliárd forint értékű beruházás pedig az elmúlt nyolc évben összesen 20 milliárd forintnyi beruházást vonzott a településre, szállodák, panziók, éttermek épültek. Hozzáfűzte: ha a város továbbra is az eddigi módon tud csatlakozni a kormányzat turizmusfejlesztési törekvéseihez, Sárvár dinamikus fejlődése folytatódhat, az idegenforgalom bővülése pedig további munkahelyteremtést eredményezhet.
A fürdő új szárnyát egy folyosó köti össze a régi fürdőépülettel, ám amíg a 2002-ben átadott medencetér elsősorban a pihenést és a gyógyulást szolgálja, addig az új élményfürdő a családok és gyermekeik kikapcsolódását segíti. A „bababirodalomban” játékokkal felszerelt pancsolómedence, játszósarok, baba-mama szoba, pelenkázó, babakonyha és egy tepidárium, melegedő várja a legkisebbeket. A pancsolómedencéhez egy óriási jacuzzi kapcsolódik, ahonnan a szülők szemmel tarthatják gyermekeiket. A bátrabbak kipróbálhatják az új csúszdákat, ezek közül a legizgalmasabb az épületet elhagyó, majd visszatérő óriáscsúszda.
A tartalmas időtöltést szolgálja a szárazföldi játszórészben egy nyolc méter magas mászófal, több játék, köztük egy trambulin is. A galérián lévő pihenőtérben a vendégek akár filmeket is nézhetnek. Az új épületszárnyban hullámmedence, 25 méteres úszómedence, fitnessterem, bowlingpálya és hatalmas pihenőterek kaptak helyet. A szaunavilág egy 40 fős finn szaunával, külső-belső jacuzzival, élményzuhanyokkal, vitaminbárral bővült.
(MTI)
Ezért fontos az amerikaiaknak Magyarország – Orbán Balázs elárulta a részleteket
