Nagyon drágák az élelmiszerek

Megközelítette a 2008-as élelmiszerválság idején elért történelmi csúcsot az élelmiszerárak ára az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) számításai szerint.

MNO
2010. 12. 01. 11:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A FAO szerdán megjelent adatai szerint a globális élelmiszerár-index 205,44 pontra szökött fel novemberben. A mutató egy hónap alatt 3,5 százalékkal emelkedett, 28 havi csúcsra nőtt, és csupán 8 ponttal marad el a 2008 júniusában beállított történelmi rekordtól. A legnagyobb mértékben a szemes termények és a növényi olajok drágultak, főként a rossz időjárás miatt.

Az index már ötödik hónapja emelkedik, ami új fejlemény. „Korábban csak 1-2 hónapra néztek fel az árak a csúcsra, aztán visszaereszkedtek, most viszont huzamosabb ideje a történelmi rekord környékén tanyáznak” – mondta Abdolreza Abbassian, a FAO szemes termény ágazati vezető elemzője, aki szerint a megcsappant készletek miatt egészen a jövő nyár végéig magas árakra kell számítani.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.