Eszerint a megkérdezett munkáltatók 31 százaléka nem számol fizetésemeléssel, 2 százalékuk pedig valószínűleg csökkenti majd dolgozóinak bérét, átlagosan 9 százalékkal. A megkérdezett munkáltatók 11 százaléka azért fagyasztja be a béreket jövőre, mert az idén már emelt, 20 százalék ugyanakkor már az idén sem növelte a munkavállalók bérét, és jövőre sem tervezi.
A felmérésből kiderül, hogy a munkáltatók a fizikai munkavállalókat kiemelten preferálják a jövő évi béremelések során. A fizikai munkakörökben foglalkoztatottak bérét a vállalkozások 51 százaléka tervezi emelni jövőre, és a felmérésben szereplő munkakörök közül itt a legalacsonyabb, 16 százalékos a tartós bérbefagyasztás aránya. A béremelés tervezett átlagos nagysága itt 4,66 százalék. A felmérésben részt vevő vállalkozások 40 százaléka tervezi, hogy emeli a felső vezetők bérét 2011-ben.
Tavaly – amikor a felső vezetők egyértelműen vesztesei voltak a recessziónak, valamint az egyes vezetőknek kifizetett irreálisan magas juttatások miatt kialakult közhangulatnak – még csak 33 százalék nyilatkozott így. A válaszadók 21 százaléka 2010 után továbbra is befagyasztja topmenedzserei munkabérét, ez az arány a tavalyi felmérés eredményéhez viszonyítva azonban lényegesen, 40 százalékkal alacsonyabb. A bércsökkenést tervező cégek aránya is a felére csökkent.
A felmérés kitér a béren kívüli juttatásokkal kapcsolatos tervek feltárására. Eszerint a béren kívüli juttatásokra fordítható keret emelését a megkérdezett szervezetek 6 százaléka tervezi, ugyanakkor a válaszadók 26 százaléka érzi úgy, hogy további információkra van szüksége a döntés meghozatalához.
Kétmilliárdos drogfogás: három ország rendőrei dolgoztak az ügyön egy évig
