Mintegy kétezer iskolás vett részt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) interaktív, médiatudatosságot fejlesztő előadásain a Zánkai Erzsébet-táborban. Az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány által szervezett Erzsébet-táborokban az NMHH szakemberei több mint 150 játékos előadást tartottak a médiatudatosságról általános iskolás gyermekeknek – közölte az NMHH kommunikációs igazgatósága.
Azt írták: programjaikon a feldolgozás módja korosztályonként eltért, a mondanivaló viszont közös volt.
Míg a legkisebbek, a 3. és 4. osztályosok a közösségi média platformjain védték szuperhősként a személyazonosságukat, mint legféltettebb kincsüket, a felsőbb évesek a mobilfotós akadémián vettek részt, ahol megosztható, fel nem ismerhető portrét kellett készíteniük magukról vagy társaikról
– fűzték hozzá.
A legnagyobbak álhírekre és az MI-generált tartalmakra vadászhattak, majd olyan jogeseteket is megismerhettek, ahol valakinek visszaéltek a képmásával. Az előadásokon a tanulók azt is megtudhatták, milyen esetekben érdemes segítséget kérni a médiahatóság Internet Hotline jogsegélyszolgálatától – ismertették.
A tájékoztatás szerint az NMHH médiapiaci együttműködési és kutatási igazgatója a program kapcsán kiemelte:
a mai általános iskolások egy olyan korban születtek, amikor sokkal erőteljesebb a képernyők vonzása, mint korábban, ezért fontos tudniuk, hogy a világhálón sem minden az, aminek látszik.
Szabó László Zsolt hangsúlyozta, hogy a virtuális jelenlétnek a való világban is lehetnek következményei. Hozzátette: a tudatos eszközhasználat azt jelenti, hogy mi használjuk az eszközöket, nem pedig azok minket.
A program várhatóan ősszel folytatódik – áll az MNHH közleményében.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP)