Az elemzők dicsérik a kormányt, de problémákat is látnak

A magyar államháztartási reformprogram „ambiciózus” és „radikális”, ám ha sikeresen végrehajtják, az átalakíthatja a magyar gazdaság kilátásait – áll londoni felzárkózó piaci elemzők keddi helyzetértékelésében, amely szerint a program „puszta radikalizmusa” végrehajtási kockázatokat teremthet a valószínűsíthető társadalmi és érdek-képviseleti ellenállás miatt. <br /><br /><strong><a href="http://www.mno.hu/portal/784458" target="_blank">• Lenyűgözték a nyugati elemzőket a magyar kormány tervei</a></strong>

MNO
2011. 05. 17. 9:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Royal Bank of Scotland (RBS) bankcsoport londoni befektetési részlegének elemzői a múlt héten Budapesten jártak, ahol a Nemzetközi Valutaalap (IMF), az ÁKK és a nemzetgazdasági minisztérium képviselővel találkoztak. A látogatás tapasztalatairól kedden Londonban kiadott összegzésében Timothy Ash, az RBS globális feltörekvő térségi kutatási részlegének vezetője azt írta, hogy a kormány „elszántnak tűnik” a program zömének keresztülvitele mellett. A magyar kormány azon kevés kormányok egyike a térségben, amelyek a Lehman Brothers nagybank összeomlását követő időszak új növekedési hajtóerőinek felismerésére összpontosítanak – áll az RBS keddi elemzésében, amely szerint Magyarországot ezért „elismerés illeti”.

Ash szerint ugyanakkor az a veszély is fennáll, hogy a program – puszta mérete miatt – „sokkolhatja” a gazdaság és a társadalom jelentős részét, és ez a csomag egyes elemeinek felülvizsgálatához vezethet.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.