„Fedexpress” az elődöntőben + Képek

Roger Federer három játszmában győzött a hazai közönségkedvenc Gaël Monfils ellen kedden, így elődöntős a francia nyílt teniszbajnokságon.

MNO
2011. 05. 31. 20:16

Federer, aki 2009-ben diadalmaskodott a Roland Garroson, két játszmát viszonylag simán nyert meg, a harmadikban Monfils összeszedte magát, és végül csak a rövidítésben kapott ki a volt világelsőtől, aki még nem vesztett szettet az idén Párizsban. A 16-szoros Grand Slam-győztes „Fedexpress” ellenfele a legjobb négy között a szerb Novak Djokovics lesz, aki ebben az évben még minden meccsét megnyerte.

Fotók: Reuters

Eredmények:

férfi egyes:

negyeddöntő: Federer (svájci, 3.)–Monfils (francia, 9.) 6:4, 6:3, 7:6 (7-3)
korábban: nyolcaddöntő: Murray (brit, 4.)–Troicki (szerb, 15.) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5

női egyes:

korábban: negyeddöntő: Bartoli (francia, 11.)–Kuznyecova (orosz, 13.) 7:6 (7-4), 6:4
Schiavone (olasz, 5.)–Pavljucsenkova (orosz, 14.) 1:6, 7:5, 7:5