Irtózatos mennyiségű pénze van Oroszországnak

Oroszország arany- és devizatartaléka áprilisban 2008 októbere óta legmagasabb szintre emelkedett az ország központi bankjának pénteki közlése szerint.

MNO
2011. 05. 06. 11:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tartalékok 21,5 milliárd dollárral, 523,95 milliárd dollárra nőttek áprilisban. Ezen belül a devizatartalék 17,5 milliárd dollárral, 471,73 milliárd dollárra nőtt, az aranytartalék 3,7 milliárd dollárral bővült. 2009. április óta az orosz arany- és devizatartalék közel 144 milliárd dollárral nőtt. Oroszország arany- és devizatartaléka a világon a harmadik legnagyobb.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.