A néppárti Salvador Garriga képviselő jelentéséhez az eljárásban közel 1100 módosító indítványt nyújtottak be az egyes frakciók és a képviselők, melyeket a jelentéstevő 117 kompromisszumos javaslatban foglalt össze. Kiemelkedő néppárti sikerként értékelhető, hogy ebből 115-öt a plenáris ülés is nagy többséggel megerősített – tudatja a közlemény.
A néppárti frakciónak sikerült elérnie, hogy a jelentés a Magyarország számára fontos kohéziós és mezőgazdasági kiadásokat legalább a 2013-as szinten tartsa. Más frakciók (főként a liberálisok) a mezőgazdasági kiadások csökkentését javasolták. Surján László ezzel kapcsolatban felszólalásában Zrínyi Miklós szavaival élve azt mondta: „Ne bántsd a magyart, azaz ne bántsd a mezőgazdasági politikát és a kohéziós politikát. Aki ezeket bántja nemcsak a magyar, a román, a szlovák állampolgárokat bántja, hanem az összes ország polgárát bántja.”
A jelenlegi GNI-alapú (bruttó nemzeti jövedelem) tagállami hozzájárulások csökkentése érdekében az unió saját forrásainak reformja és költségvetésen belüli arányának növelése is célként szerepel a jelentésben. Az EU adminisztratív költségeinek csökkentése is napirenden van, mely az intézmények közti együttműködések, valamint a munkamegosztás felülvizsgálatával és átstrukturálásával válna lehetővé – áll a sajtóközleményben.

Egyre gyanúsabbak a körülmények az óvodából eltűnt gyermek ügyében – vajon ki lehet a felelős?