Az emberek dönthetnek a gyorshajtók sorsa felől

A gyorshajtók börtönbüntetését lehetővé tevő népszavazást kezdeményezett svájciak egy csoportja szerdán.

MNO
2011. 06. 15. 18:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Védelem a száguldozóktól nevű, az áldozatokat képviselő csoport több mint 100 ezer támogató aláírást gyűjtött össze. A népszavazással olyan alkotmánymódosítást akar jóváhagyatni, amely lehetővé tenné a gyorshajtók egytől négy évig tartó börtönbüntetésre ítélését. „A gyorshajtók áldozatainak és családjuknak életük végéig tartó szenvedés, fájdalom és bánat jut. A bűnösök ezzel szemben rendszerint megússzák egy rövid felfüggesztett büntetéssel. Más szóval semmivel” – állították nyilatkozatukban a súlyosabb büntetést követelők.

Svájcban nagy hagyománya van a közvetlen demokráciának. Az ország állampolgárai tucatnyi helyi és országos ügyben szavazhatnak, s évente négy országos népszavazás is tartható.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.